Се одржа финалето на националниот натпревар за Мос сертификати

Заменик - градоначалникот на Скопје, Енвер Малиќи, денеска присуствуваше и на победникот Јорданчо Ефтимов му го додели сертификатот на завршниот настан во ...
| | веќе видена | слични

Да се биде зелен и еколошки освестен секогаш е во мода! Реупотреба на материјалите и еколошки ангажираната мода станува задолжување на секој морално одговорен ...
| | веќе видена | слични

Важно е да го следиме развојот на дигитализацијата, како во светот, така и во Македонија... MOS (Microsoft Office Specialist) натпреварот е наменет за млади ...
| | веќе видена | слични

01.06.2018 Голем успех забележаа средношколците од Кочани кои учествуваа на финалниот натпревар од проектот за унапредување на дигиталната писменост во ...
| | веќе видена | слични
4 копии
4 копии
2 копии
3 копии

Останато

Состојбата во регионот, светскиот економски форум во Давос и проблемите со кои се соочува британската премиерка Тереза Меј со ситуацијата со Брегзит. На овие ...
сите 317 | | | веќе видена

На големиот христијански празник Богојавление-Водици, по одржувањето на богослужбата од страна на отец Димитрие Павлески, во црквата „Св. Никола“ во Подгорци, ...
сите 143 | | | веќе видена

Во Русија Богојавление често се одбележува со капење на ниски јануарски температури. Тоа го направиле и овие убавици и со тоа се пофалиле на Инстаграм Минатиот ...
сите 212 | | | веќе видена

Соопштение на ВМРО-ДПМНЕ: Претседателот Христијан Мицкоски заедно со Потпретседателот Александар Николоски и меѓународниот секретар Тимчо Муцунски се сретна со ...
сите 165 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Се одржа финалето на националниот натпревар за Мос сертификати

Од:
До кого (е-маил):
Порака: