Трамп најави нови тешки санкции за иранскиот врховен водач


7 копии

Иран денес соопштил дека не претрпел никаква штета од сајбер-нападот на своите одбранбени системи кои, според наводите на американските медиуми, ги извеле САД. ...
| | веќе видена | слични

Според најновите информации кои доаѓаат од Техеран, Иран на нишан имал и американски авион во кој биле 35 луѓе, но се воздржал од негово соборување. Наместо ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Командантот на иранската морнарица, Хосеин Хазади, им се закани на САД дека Техеран е способен да уништи и други американски шпионски беспилотни летала, како ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Министерот за телекомуникации на Иран, Мухамед Џавад Азари Џароми порача преку Твитер дека американскиот сајбер напад на ирански цели не бил успешен, пренесе ...
| | веќе видена | слични

Американските кибернетички напади врз ирански цели не биле успешни, изјави иранскиот министер за телекомуникации во понеделникот, неколку дена откако Пентагон ...
| | веќе видена | слични
11 копии
5 копии
повеќе

Останато

Катица Јанева го отворила боледувањето на 16 јуни, а известување за истото пристигнало денеска во Специјалното јавно обвинителство, тврдат од таму.и велат дека ...
сите 688 | | | веќе видена

Од Синдикатот на културата велат дека го чекаат владиното образложение за нејзиното разрешување. Одлуката според нив е изненадувачка, како и тоа дека таа доаѓа ...
сите 88 | | | веќе видена

Турските научници предупредуваат за опасноста од нови силни земјотреси што го загрозуваат Истанбул и реонот на Мраморно море, пишува денеска турскиот весник ...
сите 156 | | | веќе видена

Оперските пејачи Благој Нацоски, Весна Ѓиноска-Илкова, Ирена Кафкалевска и Наде Талевска-Спасовска синоќа на концертот на Охридско лето во црквата „Св. Софија“ ...
сите 78 | | | веќе видена

 Единствено денеска го информирала СЈО информираше дека отворила боледување на 16 јули, ден по аферата Рекет во која  и беше одземен мобилниот  телефон. Од што ...
сите 72 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски нема да се појави на лидерската средба в петок, потврди денеска претседателка на Унијата на жени на партијата, ...
сите 303 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Трамп најави нови тешки санкции за иранскиот врховен водач

Од:
До кого (е-маил):
Порака: