Нападите на Трамп може да ѝ користат на Меркел

Ваквата реакција уследи, откако ресторан во Вирџинија побара портпаролката на Белата куќа да замине, бидејќи работела за претседателот Претседателот на САД ...
| | веќе видена | слични

Американскиот претседател Доналд Трамп повика во неделата дека луѓето кои илегално влегуваат во САД треба веднаш да бидат вратени од таму од каде што дошле без ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Портпаролката на Белата куќа, Сара Сандерс, изјави дека била избркана од ресторан под изговор дека работи за претседателот Доналд Трамп. - Сопственичката на ...
| | веќе видена | слични

Портпаролката на Белата куќа Сара Хакаби Сандерс рече дека била избркана од ресторан во Вирџинија бидејќи работи за претседателот на САД Доналд Трамп. Сандерс ...
| | веќе видена | слични
2 копии
7 копии

Според медиумски извештаи, се очекува администрацијата на американскиот претседател Доналд Трамп да предложи спојување на Одделот за образование и Одделот за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Предраг Васиљевиќ Кога Црна Гора влезе во НАТО, неофицијално, стана Монтенегро. Македонија за да влезе во Алијансата беше преименувана во Северна Македонија. ...
сите 99 | | | веќе видена

Сите министерства и државни институции на своите веб-страници го сменија името на државата во Република Северна Македонија, освен претседателот Ѓорге Иванов, ...
сите 157 | | | веќе видена

Бројот на заболени од мали сипаници постојано расте. За една недела пријавени се вкупно 71 случај. Од почетокот на епидемијата во Скопје, заклучно со денешниот ...
сите 213 | | | веќе видена

Владата на Црна Гора го утврди предлог-законот за ратификација на Протоколот за пристап на Република Северна Македонија во НАТО и го достави до Парламентот за ...
сите 147 | | | веќе видена

Асоцијацијата на Спортски Обложувалници на Македонија (АСОМ) ќе донираат средства во висина од 1.200.000 денари како помош за семејствата на настраданите во ...
сите 206 | | | веќе видена

СДСМ одлучи да нема предвремени парламентарни избори заедно со претседателските со што е одбиено барањето на опозициската ВМРО-ДПМНЕ. Според партискиот ...
сите 113 | | | веќе видена

Во скопското обвинителство кое ја води предистрагата за трагедијата кај Ласкарци не можат да ги потврдат првичните сознанија што ги објави Алсат – дека засега ...
сите 231 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нападите на Трамп може да ѝ користат на Меркел

Од:
До кого (е-маил):
Порака: