Макрон пристигна во тридневна посета на САД


2 копии

Минатата недела светот го обиколи фотографијата на двајцата претседатели со лопати како садат дрво. Пред своите сопруги , Трамп и Макрон засадија даб. Стеблото ...
| | веќе видена | слични

Трамп кој што често ги напаѓа „нечесните“ медиуми дека пласираат лажни вести и негативни информации за него, тој по втор пат по ред ја игнорираше годишната ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Пред околу една недела, на почетокот од државната посета на Вашингтон, францускиот претседател, Емануел Макрон, му се придружи на својот американски колега, ...
| | веќе видена | слични
6 копии
повеќе

Останато

Претседателот на грчкиот парламент, Никос Вуцис, соопштил дека пратениците ќе гласаат за ратификување на Преспанскиот договор со Македонија до крајот на ...
сите 524 | | | веќе видена

Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози во западните и југозападните делови од државата. Во останатите делови од државата коловозите се ...
сите 152 | | | веќе видена

Според него, спогодбата прво ќе мине во надлежните собраниски комисии, по што како што изјавил за новинарите, ќе кулминира со дебата на пленарна седница. ...
сите 223 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев по повод верскиот празник Богојавление – Водици упати писмо со честитки до Архиепископот на Македонската православна црква-Охридска ...
сите 263 | | | веќе видена

По повеќемесечно натегање пратениците од власта и од опозицијата успеаја да постигнат компромис и по скратена постапка го донесоа новиот антикорупциски закон, ...
сите 111 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Макрон пристигна во тридневна посета на САД

Од:
До кого (е-маил):
Порака: