Груевски „побара“ канцеларија и плата во судот


2 копии
3 копии
2 копии

Повторно беше одложено судењето за случајот „Траекторија“, бидејќи и по одбиените приговори и по паузата која судијата ја даде за да одлучи за денешните ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Во кривичниот суд денеска ќе се одржи рочиште за предметот „Траекторија“. Во овој предмет обвинети се четири поранешни владини функционери, осомничени дека во ...
| | веќе видена | слични

Судијата Горан Бошевски прифати вештачење во случајот „Траекторија“ направено од компанија без лиценца, каде управител е функционер на СДСМ, Димитар Бузлевски, ...
| | веќе видена | слични
15 копии

Во Кривичниот суд продолжува судењето за предметот „Траекторија“, во кој се обвинети поранешниот премиер Никола Груевски, поранешниот вицепремиер Владимир ...
| | веќе видена | слични

Повторно беше одложено судењето за случајот „Траекторија“, бидејќи и по одбиените приговори и по паузата адвокатите на обвинетите, но и поранешниот премиер ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

САД имаат проблеми со Германија и Франција, а оттаму и со целата Европска унија и излегувањето на Британија ги остава без клучно влијание одвнатре во Унијата, ...
сите 50 | | | веќе видена

Дваесет и деветгодишниот тетовец М.Н. рано изутрината е приведен откако нападнал полициски службеник пред угостителски објект во Тетово. МВР информира дека ...
сите 171 | | | веќе видена

Одделот за сузбивање организиран и сериозен криминал – Единица за недозволена трговија со дрога при Министерството за внатрешни работи до Основното јавно ...
сите 98 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Груевски „побара“ канцеларија и плата во судот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: