Инспекторатот го истражува случајот со ифтарска вечера во радовишко училиште


Ифтарска вечера се организирала во радовишкото основно училиште „Крсте Петков Мисирков“. Верскиот обред во образовна институција ги изненади радовишани кои ...
| | веќе видена | слични

Седумнаесетгодишната Лизи Мартинес од Флорида била повикана на разговор од директорката на училиштето Брејден Ривер во градот Брандетон. Причината била маицата ...
| | веќе видена | слични

Нов скандал во основното училиште Владо Тасевски. Наставник тврди дека директорката вршела вербален притисок врз него за порано да оди во пензија, а откако ...
| | веќе видена | слични

Не запираат скандалите околу одржувањето на ифтарската вечера и обавувањето на верски обред во училиштето во Радовиш, пишува „ Инфомакс“ Како што објавува ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Голем скандал се случи во основното училиште „Крсте Петков Мисирков“ во строгиот центар на Радовиш. Станува збор за верски обред кој се одржал во основното ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Државниот просветен инспекторат им изрече казни на директорката и на основното училиште „Крсте Петков Мисирков“ во Радовиш откако минатата недела била ...
| | веќе видена | слични

Државниот просветен инспекторат го казни основното училиште „Крсте Петков Мисирков“ од Радовиш со 1.600 евра, а директорката Олгица Стојанова со 1.120 евра, ...
| | веќе видена | слични

Парична казна заработија директорката и училиштето основното училиште Крсте Петоков Мисирков од Радовиш како правно лице, откако минатата недела во холот беше ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Со парични казни ќе бидат казнети ОУ „Крсте Петков Мисирков“ од Радовиш и директорката Олгица Стојанова, поради ифтарска вечера што беше организирана минатата ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Актуелната политичка состојба во земјава, затворската казна за поранешниот премиер Никола Груевски и неодамнешната посета на делегацијата на ВМРО-ДПМНЕ во ...
сите 180 | | | веќе видена

Владата на СДСМ повторно удира по џебот на граѓаните. Прогресивниот данок кој го наметнува однародената и криминална власт, негативно влијае врз бизнисот и ...
сите 144 | | | веќе видена

По трагичната гостиварска случка, кога бегајќи од куче скитник младата Џејха Меџити заврши во водите на Вардар и се удави, се огласи и Ветеринарната комора на ...
сите 73 | | | веќе видена

Каков ќе биде ефектот на даночната реформа, односно прогресивниот данок ќе се види на долг рок. Не мора да значи дека повисоките даноци ќе се одразат добро или ...
сите 60 | | | веќе видена

„Сонувам за хумано утре“ е мотото под кое повеќе здруженија за заштита на животните одржаа протестен марш за да упатат барања да почне примената на хумани ...
сите 64 | | | веќе видена

Поради службено отстуство на претседателот на Судечкиот совет Оља Ристова, рочиштето за предметот „Титаник 3“ на Специјалното јавно обвинителство е одложено за ...
сите 50 | | | веќе видена

Исто како и во првиот круг гласање од локалните избори во 2013 година, притисокот и на 7 април, денот на вториот круг, врз членството на ВМРО-ДПМНЕ, вработени ...
сите 193 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Инспекторатот го истражува случајот со ифтарска вечера во радовишко училиште

Од:
До кого (е-маил):
Порака: