Преседателот на Антикорупциска си даде оставка


5 копии

Финансиската полиција ги собра сите потребни документи за проверка на валидноста и транспарентноста на потрошените државни пари во последниве три години од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Вицепремиерот Кочо Анѓушев не бил информиран дека финансиска полиција влегла и ја испитува работата на Државната комисија за спречување на корупција. Вели дека ...
| | веќе видена | слични

Без ослободување на институциите нема да има разрешница на злоупотребите, вели во неделното интервју за Радио Слободна Европа поранешниот антикорупционер ...
| | веќе видена | слични

Тоа треба да се направи пред се од страна на високата политика и бизнис секторот, вели поранешниот антикорупционер Драган Малиновски во неделното интервју на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Потребно е ослободување на институциите за разрешница за злоупотребите. Се надевам и посакувам да има разрешница и за високите функционери, а дали тоа ќе се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

СДСМ со писмено соопштение реагира на прес-конференцијата на Наум Стоилковски од ВМРО-ДПМНЕ.„Наместо да се крие зад социјалните медиуми, зад неговите ...
сите 253 | | | веќе видена

Лисиците врзани на рацете од медиумите ги сокри со документи. Поранешниот министер за транспорт и врски Миле Јанакиески на судењето за уривањето на „Космос“ со ...
сите 74 | | | веќе видена

Како последица на бегство, на екс-премиерот Никола Груевски ќе му се суди во отсуство за сите предмети покренати од СЈО. Поради пресудата во случајот „Тенк“ во ...
сите 186 | | | веќе видена

За време на говорот на францускиот претседател на лидерскиот политички самит по повод 100-годишнината од завршувањето на Првата светска војна, во серијата ...
сите 91 | | | веќе видена

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 на денешната јавна седница ги одби жалбите на одбраната и ги потврди решенијата на судијата на претходна постапка за ...
сите 300 | | | веќе видена

Од иницијативата „Македонија бојкотира“ вечерва се упатија кон домот на поранешната министерка за култура, Елизабета Канчевска Милевска, но полицијата не им ...
сите 73 | | | веќе видена

Она што се случуваше вчера околу седиштето на ВМРО-ДПМНЕ беше класична политичка хајка организирана од Зоран Заев и Оливер Спасовски, ова денеска на ...
сите 129 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Преседателот на Антикорупциска си даде оставка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: