Телеком МК апликацијата подобренa и со нови функционалности

3 копии
9 копии

Кога станува збор за „онлајн“ плаќање преку телефон, Кинезите ќе бидат апсолутни светски шампиони. Оваа година, над половина милијарда од кинеската популација ...
| | веќе видена | слични

Годинава преку своите телефони повеќе од половина милијарда кинези ќе ги плаќаат своите сметки во продаваници, ресторани, кафулиња, пренесуваат медиумите од ...
| | веќе видена | слични

Од 1-ви јули годинава ќе може да се користи Европската младинска картичка која е бесплатна и за неа може да аплицира секој млад човек во државата преку ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Младите на возраст од 15 до 29 години од 1 јули годинава ќе можат да ја користат Европската младинска картичка, со која добиваат поволности и попусти во повеќе ...
| | веќе видена | слични

И тоа угостителски објекти, малопродажба, култура, спорт, едукативни центри за обуки за стручни вештини итн. во земјава и во странство. Картичка е бесплатна и ...
| | веќе видена | слични

Останато

Како што во неделата видовме во Штип, кога двајца учесници се влечеа кај кого да остане Светиот крст, нешто слично се случило и во бугарскиот град Ботев. Но, ...
сите 359 | | | веќе видена

По средбата со еврокомесарот за проширување, Оливер Вархеји, лидерот на албанската опозициска Демократска партија, Љуљзим Баша изјави дека јасно потенцирал оти ...
сите 261 | | | веќе видена

Tри вооружени лица најверојатно го извршиле грабежот во експозитурата на НЛБ банка во Ѓорче Петров. Тие го извршиле грабежот со „опел вектра“ која потоа била ...
сите 83 | | | веќе видена

Адвокатите на Орце Камчев ја дополниле понудената гаранција во жалбата пред Апелациониот суд од кој бараат да му ги врати одземените пасоши на осомничениот во ...
сите 71 | | | веќе видена

Како што доаѓа крајот на Европското првенство, така на секој меч има по некоја жртва. Силното темпо кое го диктира ова натпреварување, патувањата..тешко се ...
сите 88 | | | веќе видена

Смртоносниот нов вид коронавирус се појави во Кина минатиот месец, при што загинаа 17 луѓе за неколку недели додека стотици се заразиле со оваа ...
сите 296 | | | веќе видена

Македонија ја пропушти шансата за нови 19.000 работни места бидејќи странските инвеститори наместо во државата одат во Србија, велат од ВМРО-ДПМНЕ во нивното ...
сите 110 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Телеком МК апликацијата подобренa и со нови функционалности

Од:
До кого (е-маил):
Порака: