МАКЕДОНИЈА СЕ КРЕВА: На 27 февруари голем протест за одбрана на името

2 копии

Македонските заедници во светот по повод годишнината од движењето „За заедничка Македонија“, на 27 февруари 2018 година организираат Семакедонски протест за ...
| | веќе видена | слични

Денес во Канбера, Австралија ечеше македонската химна и македонската изворна песна. “НЕ ЗА ПРЕГОВОРИТЕ ЗА ИМЕТО”, порачуваат Македонците во Австралија, кои ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ние, Македонците во Австралија, го отфрламе договорот меѓу Македонија и Бугарија. „Доколку Владата не е способна да ги оствари горенаведените барања, бараме ...
| | веќе видена | слични

Македонците во Австралија одржаа голем протест за за зачувување на уставното име. Тие испратија писмо до македонската амбасада во Канбера преку кое бараат ...
| | веќе видена | слични

Светскиот Македонски Конгрес (СМК) најостро ја осудува изјавата на премиерот Зоран Заев со премиерот на Турција, Бинали Ј’лд’р’м, во палатата Чанкаја во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Гордана Сиљановска Давкова Преспанскиот договор, кој е составен дел и на референдумското прашање, го имаат прочитано исклучително мал процент граѓани. Од друга ...
сите 98 | | | веќе видена

На автопатот Скопје-Гевгелија, на делницата од Неготино до Гевгелија, во патничко возило „опел зафира" со скопски регистарски таблици се пронајдени девет лица ...
сите 76 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска присуствуваше на почетокот на изградбата на нов модерен станбено деловен објект Гарден Ресиденс Ин во Скопје. Како што соопшти ...
сите 59 | | | веќе видена

Кристијано Роналдо по ФИФА изборот на најдобрите играчи на годината, објави фотографија од камери за надзор на музејот „ЦР 7“. - Никој не може да ги украде ...
сите 260 | | | веќе видена

Охрид, 26. септември 2018 (ИНПРЕС) – На крстосницата од улиците „Нада Филева“ и „Аргир Маринчев“ во Охрид, вчера се случи сообраќајна незгода во која е потешко ...
сите 208 | | | веќе видена

Подобрување на бизнис регулативата и директен дијалог со приватниот сектор за надминување на предизвиците од даночните и кадрови политики врз ИКТ секторот во ...
сите 62 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

МАКЕДОНИЈА СЕ КРЕВА: На 27 февруари голем протест за одбрана на името

Од:
До кого (е-маил):
Порака: