Ново рочиште за „Поткуп“: Заев пак на обвинителна клупа

2 копии

По којзнае кој пат – одложено судското рочиште за случајот „Поткуп“ во кој Зоран Заев е обвинет за злоупотреба на службената должност градоначалник на Струмица ...
| | веќе видена | слични
2 копии
10 копии

Судењето за „Поткуп“ во кое обвинет е премиерот Зоран Заев, што денеска требаше да се одржи во Кривичниот суд, е одложено за 26-ти февруари на барање на јавен ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии
повеќе

Останато

Договорот од Преспа меѓу Македонија и Грција денеска се најде во речиси сите пишани и електронски медиуми кај нашиот јужен сосед. За денеска најавени се ...
сите 390 | | | веќе видена

Традиционалното обележување на Богојавление и пливање за светиот крст беше одржано и во Земун а токму таму крстот го извади Јована Лепосавиќ, 18 годишна ...
сите 151 | | | веќе видена

Според него, спогодбата прво ќе мине во надлежните собраниски комисии, по што како што изјавил за новинарите, ќе кулминира со дебата на пленарна седница. ...
сите 72 | | | веќе видена

Најмалку 12 лица се уапсени денеска во Париз за време на протестите на движењето „жолти елеци“, кои се одржуваат десетти викенд по ред. Демонстрантите биле ...
сите 102 | | | веќе видена

Познатата српска пејачка, Јелена Карлеуша, има богато искуство кога се работи за изборот на мажи. 41 годишната турбо-фолк ѕвезда често ги менуваше партнерите. ...
сите 190 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ново рочиште за „Поткуп“: Заев пак на обвинителна клупа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: