Француската полиција со сина боја ги бележи учесниците на протестите на „жолтите елеци“


Француската полиција за време на денешните протести на „жолтите елеци“ користеше сина течност од водените топови, најверојатно за да ги обележи демонстрантите, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Француската полиција употреби солзавец против демонстрантите кои денеска се обидуваа да стигнат до зградата на Европскиот парламент во Стразбур, протестирајќи ...
| | веќе видена | слични

,,Жолтите елеци “ денеска протестираа 25. недела по ред против политиката на претседателот Емануел Макрон. Само по два дена откако тој вети дека ќе ја забрза ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Француската полиција употреби солзавец за да ги потисне демонстрантите од движењето „Жолти елеци“ кои се обидоа да стигнат до зградата на Европскиот парламент ...
| | веќе видена | слични

Француската полиција употреби солзавец за да ги спречи Жолтите елеци да дојдат до зградата на Европскиот Парламент во Стразбур.Припадниците на Жолтите елеци ...
| | веќе видена | слични

Француските „жолти елеци“ се подготвуваат за 24-ти последователен викенд на протести. Овој пат, центар на демонстрациите ќе биде Стразбур, каде што се очекува ...
| | веќе видена | слични

Во однос на конференцијата за печатот, Емануел Макрон го помина тестот на политичките коментатори. Но, дали тој успеа да ги убеди Французите, одговорот ќе ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Почитувана министерке за правда, Рената Дескоска,Сведоци сме на време кога во други области од јавната администграција, штрајкот и заканите со штрајк за ...
сите 141 | | | веќе видена

Италија ќе направи се што е во нејзина моќ да ја поправи оваа грешка и вашата земја да почне со преговорите што е можно побрзо, порача денеска амбасадорот на ...
сите 391 | | | веќе видена

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ ќе го „нападне“ предложениот буџет за идната година со голем број амандмани, дознава Фактор. Според нашите сознанија, ќе бидат ...
сите 150 | | | веќе видена

Меѓународниот монетарен фонд потвдрува дека економијата на Република Северна Македонија тргна на прав пат и ги поздрави реформите во насоките на сузбивање на ...
сите 118 | | | веќе видена

Проблемот со заостанатата жива во напуштениот погон за електролиза во ОХИС, која како индустриски отпад се уште ја загадува Скопската котлина, може да се реши ...
сите 91 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, заедно со секретарот за меѓународна соработка Тимчо Муцунски денеска оствари средба со амбасадорката на ...
сите 186 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Француската полиција со сина боја ги бележи учесниците на протестите на „жолтите елеци“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: