Снимката за „Поткуп“ ќе се гледа без присуство на јавноста


4 копии
2 копии

Зоран Заев слободно може да ги отпушти неговите адвокати кои го бранат во „Поткуп“, бидејќи денеска доби две нови „адвокатки“, судијката Добрила Кацарска и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Премиерот Зоран Заев, обвинет во предметот „Поткуп“, на денешното сослушување во Кривичниот суд кажа дека верува во Господ и смета дека не може да се гради ...
| | веќе видена | слични

Обвинетиот Зоран Заев повторно седна во обвинителска клупа за случајот „Поткуп.“ Даде исказ во врска со постапката за продажба на државно градежно земјиште. ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Зоран Заев верува дека случајот Поткуп му е наместен од поранешната власт за да го спречат да ги објавува бомбите. Тој на денешното рочиште рече дека ...
| | веќе видена | слични

„Во врска со процесот, таканаречен „Поткуп” денеска заврши рочиштето во коешто бев испрашуван од страна на моите адвокати, од страна на јавниот обвинител и од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Предраг Васиљевиќ Кога Црна Гора влезе во НАТО, неофицијално, стана Монтенегро. Македонија за да влезе во Алијансата беше преименувана во Северна Македонија. ...
сите 110 | | | веќе видена

Бројот на заболени од мали сипаници постојано расте. За една недела пријавени се вкупно 71 случај. Од почетокот на епидемијата во Скопје, заклучно со денешниот ...
сите 211 | | | веќе видена

Грчкото собрание денес треба да гласа за протоколот за пристапување на Македонија во НАТО откако вчера доби зелено светло на Комитетот за надвореша политика и ...
сите 139 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд трамп го потпиша законот за избегнување нова делумна блокада на државната администрација. Со Законот се обезбедени 333 ...
сите 121 | | | веќе видена

Од нив, 14 пациенти се стабилни и се во добра здравствена состојба. Двајца пациенти се на респираторна машина и се во животозагрозувачка состојба. Тројца ...
сите 188 | | | веќе видена

СДСМ одлучи да нема предвремени парламентарни избори заедно со претседателските со што е одбиено барањето на опозициската ВМРО-ДПМНЕ. Според партискиот ...
сите 113 | | | веќе видена

Интегрален текст од обраќање Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани членови на Извршниот и Централниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ, Почитувани ...
сите 128 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Снимката за „Поткуп“ ќе се гледа без присуство на јавноста

Од:
До кого (е-маил):
Порака: