Во Кривичниот суд нови рочишта за „Шпион“ и „Трезор“


8 копии

Две аудио снимки од прислушуваните разговори ќе бидат презентирани во доказната постапка за случајот Титаник 2. Бранителот на обвинетите Мендух Тачи лидер на ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Со доказна постапка во која ќе бидат преслушани два телефонски разговори, на 6 јули ќе продолжи рочиштето по предметот „Титаник 2“, во кој денеска одбраната ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Во овој предмет на СЈО обвинети се лидерот на ДПА Мендух Тачи, поранешниот директор на УБК Сашо Мијалков, како и поранешните членови на ДИК Бедредин Ибраими, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Поранешниот член на ДИК, Бедредин Ибраими, во воведните зборови за предметот „Титаник 2″, рече дека наводната штета во предметот е 75% од месечната плата на ...
| | веќе видена | слични

Штетата за која не обвинува Фатиме Фетаи во случајот „Титаник 2“ е 75 отсто од платата што обвинителката ја зема, рече Бедретин Ибраими обвинет во предметот за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во Кривичниот суд во Скопје денеска треба да продолжи судењето за предметот „Титаник 2“, кој се однесува на договарањето гласови во Државната изборна комисија ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Актуелната политичка состојба во земјава, затворската казна за поранешниот премиер Никола Груевски и неодамнешната посета на делегацијата на ВМРО-ДПМНЕ во ...
сите 180 | | | веќе видена

Владата на СДСМ повторно удира по џебот на граѓаните. Прогресивниот данок кој го наметнува однародената и криминална власт, негативно влијае врз бизнисот и ...
сите 144 | | | веќе видена

По трагичната гостиварска случка, кога бегајќи од куче скитник младата Џејха Меџити заврши во водите на Вардар и се удави, се огласи и Ветеринарната комора на ...
сите 73 | | | веќе видена

Каков ќе биде ефектот на даночната реформа, односно прогресивниот данок ќе се види на долг рок. Не мора да значи дека повисоките даноци ќе се одразат добро или ...
сите 60 | | | веќе видена

„Сонувам за хумано утре“ е мотото под кое повеќе здруженија за заштита на животните одржаа протестен марш за да упатат барања да почне примената на хумани ...
сите 64 | | | веќе видена

Поради службено отстуство на претседателот на Судечкиот совет Оља Ристова, рочиштето за предметот „Титаник 3“ на Специјалното јавно обвинителство е одложено за ...
сите 50 | | | веќе видена

Исто како и во првиот круг гласање од локалните избори во 2013 година, притисокот и на 7 април, денот на вториот круг, врз членството на ВМРО-ДПМНЕ, вработени ...
сите 193 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Кривичниот суд нови рочишта за „Шпион“ и „Трезор“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: