Буџетската дупка засега ќе ги замрзне платите во образованието


3 копии

„ВМРО-ДПМНЕ, партијата којашто го руинираше образованиот систем, го окупираше студентското организирање и го погази достоинството на професорите и студентите, ...
| | веќе видена | слични

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Зекир Рамчиловиќ од ВМРО-ДПМНЕ: Почитувани Високото образование, особено научно – истражувачката дејност на ...
| | веќе видена | слични

СДСМ со писмено соопштение реагира на денешната прес-конференција на Зекир Рамчиловиќ од ВМРО-ДПМНЕ.„ВМРО-ДПМНЕ, партијата којашто го руинираше образовниот ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Со отфрлањето на амандманите СДСМ прави штета врз научно - истражувачката дејност од национално значење за Република Македонија, тврдат од партијата.
| | веќе видена | слични
6 копии
повеќе

Останато

Лисиците врзани на рацете од медиумите ги сокри со документи. Поранешниот министер за транспорт и врски Миле Јанакиески на судењето за уривањето на „Космос“ со ...
сите 74 | | | веќе видена

Како последица на бегство, на екс-премиерот Никола Груевски ќе му се суди во отсуство за сите предмети покренати од СЈО. Поради пресудата во случајот „Тенк“ во ...
сите 186 | | | веќе видена

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 на денешната јавна седница ги одби жалбите на одбраната и ги потврди решенијата на судијата на претходна постапка за ...
сите 300 | | | веќе видена

Од иницијативата „Македонија бојкотира“ вечерва се упатија кон домот на поранешната министерка за култура, Елизабета Канчевска Милевска, но полицијата не им ...
сите 75 | | | веќе видена

Обвинителството за организиран криминал и корупција го истражува бегството на поранешниот премиер Никола Груевски. Обвинител веќе ги прибира доказите, дали ...
сите 119 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Буџетската дупка засега ќе ги замрзне платите во образованието

Од:
До кого (е-маил):
Порака: