Антивладини протести ги тресат Србија и Албанија

6 копии

По саботните мирни опозициски протести во Белград, од кога беа испратени барања за дијалог за формирање на заедничка комисија на Владата и опозицијата за ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, тврди дека од терасата на претседателството во Белград ги слушал говорниците на протестот „Сите како еден - Еден од ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Претседателката на српскиот парламент Маја Гојковиќ изјави денеска дека не е вистина оти нема дијалог меѓу власта и опозицијата и дека многу „прашина“ се ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Српскиот претседател Александар Вучиќ коментирајќи го вчерашниот протест на опозицијата на новинарите им изјави дека од терасата на претседателството ги слушал ...
| | веќе видена | слични

Опозицијата во Србија објави дека владата го саботирала големиот митинг во Белград. Според организаторите на демонстрациите против претседателот Александар ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Со повик до власта барањата на опозицијата да ги исполни во рок од шест дена, во спротивно седмиот ден ќе биде организиран уште поголем протест, заврши ...
| | веќе видена | слични

Жителите од целата земја се собраа на плоштадот во центарот на главниот град Белград. Претходно беше објавено дека ова ќе биде најголемата демонстрација ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Министерот за внатрешни работи на Србија Небојша Стефановиќ, вечерва изјави дека српскиот претседател Александар Вучиќ имал намера да им се обрати на собраните ...
| | веќе видена | слични

Во Белград денеска се одржа нов протест против Александар Вучиќ, при што демонстрантите излегоа со неколку барања, давајќи ѝ на власта рок до петок да ги ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Собранието утре во рамки на 103. седница треба да ги гласа предлозите за разрешување на членови на Владата и за избор на нови министри. Пратениците ќе гласаат ...
сите 266 | | | веќе видена

Државата е во опасност кога со нејзиниот буџет директно управува аболиран криминалец како Зоран Заев, велат од опозициската ВМРО-ДПМНЕ преку соопштение.„На ...
сите 232 | | | веќе видена

Франција, Британија и Германија испратија официјално дипломатско предупредување до Иран за сериозните последици со кои ќе биде соочен Техеран доколку не се ...
сите 70 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Антивладини протести ги тресат Србија и Албанија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: