Австрискиот канцелар Курц доаѓа во Македонија пред референдумот


3 копии

Австрискиот канцелар Себастијан Курц, чија земја во моментов претседава со ЕУ, на 7 септември ќе ја посети Македонија, на три недели пред закажаниот референдум ...
| | веќе видена | слични
2 копии

СДСМ претходно плукаа по Курц, а сега го молат да им помогне за да успее референдумот за промена на уставното име на Република Македонија. Австрискиот канцелар ...
| | веќе видена | слични

Една дијаспора, поделена на две организации со спротивставени ставови. Македонските иселеници ширум светот со две различни гледишта за референдумот. ...
| | веќе видена | слични
5 копии

И покрај тоа што Македонија досега ретко се протнуваше во агендата на посети на овие звучни светски лидери, сега во краток временски интервал пред референдумот ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Политичкиот аналитичар и поранешниот член на Меѓународната кризна група, Едвард Џозеф вели дека Договорот од Преспа заслужува Нобелoва награда, бидејќи создаде ...
| | веќе видена | слични

Неформалната група „Охрид“ за поддршка на Македонија излезе со обраќање до граѓаните. Ги повика да кажат „ДА“ на есенскиот референдум, за да се отвори патот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

-Спојувајќи ги религијата и хуманоста, тие денеска инспирираа голем број на кавадарчани да се вклучат во хуманитарната акција за помош на Малкиќ,  на која и е ...
сите 155 | | | веќе видена

И понатаму не стивнуваат реациите и најразлични трачеви и нови информации поврзани со секс скандалот на пејачката Јелена Карлеуша и босанскиот фудбалер Огњен ...
сите 216 | | | веќе видена

За Охрид и охриѓани најголемиот празник е Богојавление Водици. Тој е круна на јануарските празнувања. Погледнете го настанот низ фотографиите на фотографот ...
сите 250 | | | веќе видена

Одговорност за шверцескиот начин на кој СДСМ го објави Законот за двојазичност мора да има. Законот за двојазичност е штетен и ќе има несогледливи последици по ...
сите 383 | | | веќе видена

„Доколку (претседателот на Грција) Прокопис Павлопулос го потпише Преспанскиот договор кој не е потпишан од претседателот (на пјРМ) ќе учествува во уставно ...
сите 77 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Австрискиот канцелар Курц доаѓа во Македонија пред референдумот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: