Метео: Сончево со мала до умерена облачност и температура до 28. степени


Охрид, 30. август 2018 (ИНПРЕС) – Денеска ќе се задржи сончево време со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен претежно северозападен ветер, особено ...
| | веќе видена | слични
4 копии
11 копии
14 копии

Охрид, 6. септември 2018 (ИНПРЕС) – Времето денес ќе биде сончево со умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен северозападен ветер. УВ индексот ќе биде ...
| | веќе видена | слични
18 копии

Времето во Македонија ќе биде сончево со умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен северозападен ветер, а дневните температури ќе се движат од 21 до 33 ...
| | веќе видена | слични
4 копии
повеќе

Останато

Времето утре ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне претежно во крајните планински региони ќе има услови за појава на краткотрајна нестабилност ...
сите 279 | | | веќе видена

Откако јавно им ги прочита имињата, премиерот Зоран Заев се пишмани, па врати дел од разрешените директори. Двајца од десетината директори сепак ќе останат на ...
сите 92 | | | веќе видена

Ако СЈО не продолжи да постои, корупцијата во државата ќе продолжи, изјави во интервју за Гласот на Америка претседателот на Асоцијацијата на обвинители во ...
сите 148 | | | веќе видена

Една трудница е пренесена во болница, а имало повеќе рушења на фасади од згради во Атина при земјотресот од 5.1 степени. Еден турист е полесно повреден кога ...
сите 194 | | | веќе видена

Откако се обелодени случајот „Рекет” во кој е уапсен Бојан Јовановски или Боки 13, а истиот ден таа реши да ја депонира оставката, Катица Јанева стана топ тема ...
сите 125 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Метео: Сончево со мала до умерена облачност и температура до 28. степени

Од:
До кого (е-маил):
Порака: