СОНЧЕВ ВИКЕНД: Какви температури не очекуваат деновиве?

2 копии

Значително потоплата воздушна маса која веќе започна да продира од јужните географски широчини кон нашата територија освен што ќе донесе големо затоплување и ...
| | веќе видена | слични
58 копии

Викендот започнува, а времето во Македонија ќе биде променливо облачно време со сончеви периоди. Наместа ќе биде нестабилно со врнежи од дожд и грмежи, локално ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Под влијание на значително потопла воздушна маса која ќе продре од северните предели на Африка кон нашата територија од утре па натаму ќе има брз и значителен ...
| | веќе видена | слични

На последниот работен ден од неделата според синоптичарите ќе имаме променливо облачно време со сончеви периоди. Наместа ќе биде нестабилно со врнежи од дожд и ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Под влијание на значително потопла воздушна маса кој од северните предели на Африка ќе продре кон нашата територија за време на претстојниот викенд ќе имаме ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Под влијание на циклонот АНДРЕА и понатаму времето во државава ќе биде променливо и нестабилно на многу места со повремени врнежи од дожд додека локално ќе има ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во Неготино денеска паѓаше дожд и град со големина на орев. За кратко време улиците во градот беа претворено во реки. Невреме попладнево имаше и во Скопско. ...
сите 282 | | | веќе видена

Високaтa претставничка на ЕУ за надворешни работи и безбедност, Федерика Могерини, во Вашингтон зборуваше со американскиот државен секретар, Мајкл Помпео, за ...
сите 121 | | | веќе видена

- На телефон се карав многу вулгарно со моја блиска личност, и таксистот го искористил моментот да ме снима, но верувам дека не очекувал дека ќе ме сними како ...
сите 10 | | | веќе видена

Пејачот и композитор Димитар Андоновски, освои две награди за музика на 54. издание на македонскиот театарски фестивал „Војдан Чернодрински“ во Прилеп. Тој ...
сите 47 | | | веќе видена

Христијан Мицкоски присуствува на прославата за одбележување на 60 години од Машинскиот факултет во Скопје. Кога нешто трае 60 години, значи дека веќе е ...
сите 123 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СОНЧЕВ ВИКЕНД: Какви температури не очекуваат деновиве?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: