Сочувство од претседателот Иванов по повод смртта на Љубиша Георгиевски


Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов упати сочувство по повод смртта на Љубиша Георгиевски. –Со голема тага ја примив веста за смртта на нашиот ...
| | веќе видена | слични

Интегрален текст од говорот на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Што туку дознав од госпоѓата Георгиевска дека сакал да ми каже да имаме конвенција ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Денес во седиштето ВМРО-ДПМНЕ се одржа комеморативна седница во чест на Неговата екселенција, професорот, Љубиша Георгиевски. При самата комеморативна седница ...
| | веќе видена | слични

Конвенција за избор на кандидат за претседател на Р.Македонија опозицијата ќе одржи во градот на Миладиновци, на Охридското езеро во Струга, објави лидерот на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во седиштето ВМРО-ДПМНЕ денеска се одржа комеморативна седница во чест на Љубиша Георгиевски, режисер, драмски писател и поранешен претседател на Собранието. ...
| | веќе видена | слични

Христијан Мицкоски, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ денеска се обрати на комеморативната седница која партијата ја одржа во чест на Љубиша Георгиевски. Тој истакна дека ...
| | веќе видена | слични

Штотуку дознав од госпоѓата Георгиевска дека сакал да ми каже да имаме конвенција за избор на претседател. Епа драг професоре, ќе имаме таква конвенција во ...
| | веќе видена | слични

Георгиевски успеа на свој начин да ги спои театарот и политиката и се залагаше за поголема одговорност на законодавниот дом преку изработка на нов деловник за ...
| | веќе видена | слични

Актерот Владо Јовановски со емотивен статус на Фејсбук се збогува од театарскиот и филмски режисер, драмски писател, теоретичар на театарот и професор по ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на Европскиот парламент, Дејвид Сасоли, вчера ја заврши дводневната посета на Македонија со охрабрувачки говор пред пратениците во Собранието ...
сите 99 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ која е навикната само на земање од граѓаните, денеска во Собранието повторно се обидува да го попречи носењето на Законот за минимална плата, но и ...
сите 238 | | | веќе видена

Владата на Република Северна Македонија утре во Тетово ќе ја одржи 165.седница. Во рамки на одржувањето на седницата, соопшти владината прес-служба, ќе има и ...
сите 103 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Сочувство од претседателот Иванов по повод смртта на Љубиша Георгиевски

Од:
До кого (е-маил):
Порака: