Многу непознати со финансирањето на кампањата за референдумот


Од чии пари ќе се финансира јавната пропаганда што би ја воделе сите заинтересирани страни за референдумот- кампусот „за“, „против“ и за бојкот? Ова прашање се ...
| | веќе видена | слични

На владината седница треба да се утврди точната сума што ќе се издвои за информативната кампања. Министрите треба да реферираат за средствата коишто ги имаат ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Опозициските пратеници не дојдоа на денешната координативна средба на претседателот на Парламентот Талат Џафери со првите луѓе на пратеничките групи на која ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Собранието ќе се вклучи во јавната кампања за референдумот, а информациите како тоа ќе го направи ќе ги презентира преку соопштение за јавноста во текот на ...
| | веќе видена | слични
7 копии
2 копии

Собранието на Република Македонија ќе формира Координативно тело за спроведување на референдумот на државно ниво на 30 септември и водење на јавна кампања. Ова ...
| | веќе видена | слични

На денешната редовна координација кај претседателот на Собранието Талат Џафери, на која присуствуваа потпретседателите на Собранието и координаторите на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

18 ноември 2018 Почитувани, Миле Јанакиески и Кирил Божиновски се жртви на политичкиот прогон и терор, но и одмазда, во контекст на покривањето на грешките на ...
сите 408 | | | веќе видена

На синоќешниот говор во Гостивар, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ , Христијан Мицкоски го обвини премиерот Зоран Заев дека води политички терор против опозицијата. Тој ...
сите 274 | | | веќе видена

Има правен основ Македонија да побара екстрадиција од Унгарија на поранешниот премиер Никола Груевски, а тоа е Европската конвенција за екстрадиција, велат од ...
сите 219 | | | веќе видена

Предлог Буџетот за 2019 година изготвен од Владата предводена од СДСМ, обезбедува раст на платите во сите сектори. Со Буџетот за 2019 година предвидено е ...
сите 235 | | | веќе видена

Во недостаток на официјални информации од македонските, но и од унгарските власти, регионалните и европските медиуми продолжуваат со шпекулации за бегалецот ...
сите 360 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Многу непознати со финансирањето на кампањата за референдумот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: