Бебе спасено во последен момент од пеколот на вулканот Фуего


3 копии
11 копии
4 копии

Потрагата по преживеани во смртоносните ерупции на гватемалскиот вулкан Фуеко привремено е прекината во четвртокот поради опасните услови за спасувачите, ...
| | веќе видена | слични

Опозицијата во Гватемала бара оставка од шефот на Службата за итно реагирање во случај на катастрофа, обвинувајќи го дека не биле издадени навремени ...
| | веќе видена | слични

Останато

СДСМ е единствената партија во Европа која ја води лице, три пати аболицирано за тежок криминал и злоупотребувајќи ја моќта и институциите наредува политички ...
сите 282 | | | веќе видена

Лисиците врзани на рацете од медиумите ги сокри со документи. Поранешниот министер за транспорт и врски Миле Јанакиески на судењето за уривањето на „Космос“ со ...
сите 74 | | | веќе видена

Како последица на бегство, на екс-премиерот Никола Груевски ќе му се суди во отсуство за сите предмети покренати од СЈО. Поради пресудата во случајот „Тенк“ во ...
сите 186 | | | веќе видена

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 на денешната јавна седница ги одби жалбите на одбраната и ги потврди решенијата на судијата на претходна постапка за ...
сите 300 | | | веќе видена

Од иницијативата „Македонија бојкотира“ вечерва се упатија кон домот на поранешната министерка за култура, Елизабета Канчевска Милевска, но полицијата не им ...
сите 75 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски не може да се иззема од политичка одговорност за исчезнувањето на Груевски. Ова е ставот на поранешниот ...
сите 3 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бебе спасено во последен момент од пеколот на вулканот Фуего

Од:
До кого (е-маил):
Порака: