МВР: Употребата на пиротехнички средства и оружје за прослави е опасно и казниво


2 копии

Во пресрет на претстојните новогодишни и божиќни празници, Министерството за внатрешни работи апелира граѓаните да не употребуваат петарди и други пиротехнички ...
| | веќе видена | слични

Полицијата и дежурните во Брза помош ќе им стојат на располагање на скопјани во случај да имаат потреба, од безбедносен или здравствен карактер. Во Брза помош ...
| | веќе видена | слични
21 копии
6 копии
17 копии

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните за време на празниците да не употребуваат петарди и други пиротехнички средства. Нема да се толерира и ...
| | веќе видена | слични
13 копии

Службата за итната помош во состав на ЈЗУ „Здравствен дом на Скопје” информира дека за време на новогодишните празници ќе се грижи за здравствената состојба на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Таткото на двете деца кои живеат во станот во ТЦ „Скопјанка“ каде беа пронајдени искористените пелени, кои беа причина за евакуација на целата зграда, досега ...
сите 170 | | | веќе видена

На референдумот на 30-ти септември, да излеземе и да го дадеме гласот за членство на Македонија во ЕУ и НАТО. Сите заедно да бидеме глас што ќе ја обезбеди ...
сите 125 | | | веќе видена

Исклучувањето на Кристијано Роналдо против Валенсија за кое сите во Јувентус сметаат дека е неправедно изнуди реакција и од претседателот Андреа Ањели, кој се ...
сите 155 | | | веќе видена

Скопскиот градоначалник Петре Шилегов направил кривично дело за кое се оди во затвор, со тоа што узурпирал државно земјиште на националниот парк Маврово, кое ...
сите 21 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

МВР: Употребата на пиротехнички средства и оружје за прослави е опасно и казниво

Од:
До кого (е-маил):
Порака: