Пристапувањето кон ЕУ комплексен и скап процес


8 копии

Пишува: проф. д-р Силвана Мојсовска Одговорноста треба да биде фундаментот врз основа на кој ќе биде поставен процесот на внатрешни реформи во Република ...
| | веќе видена | слични

Тимот кој ќе работи на утврдување на затекнатата состојба во Македонија, што ќе послужи како база за преговори со Еропската Унија, според владини извори е ...
| | веќе видена | слични
2 копии
4 копии

Основната функција на процесот на преговори е нашата подготовка за членство. Тоа е еден од најважните административно политички операции, низ кои поминале сите ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Албанскиот аналитичар Арсим Зеколи, кој најави дека ќе го бојкотира референдумот за промена на името, сега предвидува црно сценарио на 30-ти септември. Тој ...
сите 17 | | | веќе видена

Најмоќната земја-членка на Европската Унија, Германија, реши целосно да се вложи за успех на референдумот. Министерот за Европа, Михаел Рот, во краткиот ...
сите 91 | | | веќе видена

Припадниците на Министерството за внатрешни работи во Белград заплениле 34,3 килограми марихуана и уапсиле црногорски државјанин З.М. поради постоење на ...
сите 124 | | | веќе видена

Претседателот на Собранието на Република Македонија Талат Џафери, денеска оствари средба со потпретседателот на Европскиот парламент од Грција, Димитриос ...
сите 134 | | | веќе видена

Даут-пашин амам во Скопје беше местото каде се собраа за да одговорат на прашањето „Зошто Европа?“. Опкружен од сликите на Адем Кастрати, германскиот министер ...
сите 136 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пристапувањето кон ЕУ комплексен и скап процес

Од:
До кого (е-маил):
Порака: