Ова е сирискиот суперхерој: Војникот Хасан соборил 16 американски томахавки, и сега го слават како Супермен


4 копии

По воздушниот удар на САД, Велика Британија и Франција, Сирија го слави поручникот Хасан ал Џуреф. Овој млад човек пред 7 години, додека крвавата војна во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на САД Доналд Трамп и американската воена команда имале како реална опција да ги нападнат руските системи п-ротиввоздушната одбрана во Сирија. ...
| | веќе видена | слични
3 копии
3 копии

Сирискиот систем за воздушна обрана, произведен во Советскиот сојуз собори 71 од 103 крстечки ракети, кои САД и нивните сојузници ги испали кон Сирија, изјави ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии
повеќе

Останато

Начинот на СДСМ да ги донесе измените во Изборниот законик се обид за создавање на простор за манипулирање и изигрување на волјата на граѓаните. Со тоа, СДСМ ...
сите 163 | | | веќе видена

Разрешувањето на Боро Стојчев е димна завеса за вистинсксите криминали и нивните извршители кои се наоѓаат во врвот на власта. СДСМ е партија, водена од Зоран ...
сите 104 | | | веќе видена

Португалскиот фудбалер, Кристиано Роналдо вчера и официјално беше претставен како ново засилување на Јувентус. Роналдо во текот на вчерашниот ден успешно ги ...
сите 134 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ова е сирискиот суперхерој: Војникот Хасан соборил 16 американски томахавки, и сега го слават како Супермен

Од:
До кого (е-маил):
Порака: