Штрахе сака да ја докаже својата „невиност“


5 копии
6 копии

Политичкиот скандал кој беше предизвикан од фамозната снимка направена на Ибица на која австрискиот десничарски политичар Ханс Кристијан Штрахе договара матни ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Претходно беше објавено дека сите министри од екстремно десничарската Слободарска партија поднесуваат оставка поради корупцискиот скандал што ја потресе ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Русија нема никаква врска со политичкиот скандал во Австрија, каде што беше емитувано со лидерот на екстремно десничарската Партија на слободата (ФПО), Хајнц ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Локално процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме со појава на град. Ќе дува умерен североисточен ветер. Максималната температура ќе биде во интервал ...
сите 310 | | | веќе видена

Со повратот на 15 отсто од ДДВ, државата за првпат враќа пари директно кај граѓаните, велат од Социјалдемократскиот сојуз на Македонија преку соопштение.Со ...
сите 251 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Штрахе сака да ја докаже својата „невиност“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: