Владини делегации во Куманово, Прилеп и Скопје положија свежо цвеќе во знак на 11-ти Октомври


Република Македонија денеска го слави 11-ти Октомври, денот на почетокот на антифашистичкото востание и народноослободителната војна. Владина делегација положи ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Денот на македонското востание, 11 Oктомври, ја симболизира нашата исконска желба за слобода и правда, за држава која ќе стои зад тие вредности и за иднина ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Владина делегација предводена од Заменик на Претседателот на Владата на Република Македонија и министерка за одбрана, Радмила Шекеринска, а во чиј состав беа и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Сонот на нашите предци е и наш сон. Никој да нема дилема дека ќе го оствариме. 11.Октомври сите не обврзува на тоа. Денешниот собир пред споменикот ...
| | веќе видена | слични

Денеска се собравме пред споменикот „Ослободители на Скопје“ во чест на 11 Октомври и сите наши херои кои го дадоа животот за слобода, еднаквост и правда. Тие ...
| | веќе видена | слични

Делегација на Град Скопје, составена од градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов, Претседателот на Советот на Град Скопје, Љубица Јанчева и секретарот на Град ...
| | веќе видена | слични

Останато

По повод патрониот празник на ООУ „Климент Охридски“, делегација од Општина Прилеп предводена од градоначалникот Илија Јованоски и од училиштето викендов ...
сите 143 | | | веќе видена

Лекарска комисија ќе оценува дали Александар Трајковски е болен или го злоупотребил здравствениот систем за да замине во Будимпешта. Матичниот лекар му отворил ...
сите 149 | | | веќе видена

Вработените од Клиничкиот центар половина час ја блокираа наплатната каса. Освен поништување на одлуката за покачување на паркингот, побараа и рамномерно ...
сите 186 | | | веќе видена

Во врска со објавената колумна „Кој му ги сокри папучите на Иванов” на Сашо Орданоски, во која авторот тврди дека претседателот на Република Македонија, д-р ...
сите 154 | | | веќе видена

Црниот СДСМ целосно изгубил допир со реалноста. Партијата што ја зацрни државата шири манипулации и невистини, велат од ВМРО-ДПМНЕ во однос на изјавата на ...
сите 69 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Владини делегации во Куманово, Прилеп и Скопје положија свежо цвеќе во знак на 11-ти Октомври

Од:
До кого (е-маил):
Порака: