Димитров: Протераниот руски дипломат излегол од својот мандат


10 копии
3 копии

Претседателот на „Тврдокорни“, Драги Угриновски, денеска од пред Амбасадата на Русија упати повик до сите патриотски здруженија да се здружат со партијата ...
| | веќе видена | слични

Рускиот амбасадор во Македонија, Олег Шчербак, на денешниот собир за поддршка на Русија пред амбасадата во Скопје рече дека разбираат оти одлуката за ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Рускиот амбасадор во Македонија, Олег Шчербак, кој попладнево присуствуваше на собирот за поддршка на протераниот руски дипломат, изрази благодорност за ...
| | веќе видена | слични

Единствена Македонија организираше собир за поддршка на протераниот руски дипломат и рускиот народ. Настанот се случи пред Амбасадата на Руската Федерација, а ...
| | веќе видена | слични

На денешниот собир за поддршка на Русија организиран од партијата „Единствена Македонија“ на Јанко Бачев кој се одржа пред Руската амбасада во Скопје се обрати ...
| | веќе видена | слични

„Единствена Македонија“ на Бачев денеска одржа собир од пред Амбасадата на Русија во знак на поддршка против протерувањето на рускиот дипломат од земјава. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Предраг Васиљевиќ Кога Црна Гора влезе во НАТО, неофицијално, стана Монтенегро. Македонија за да влезе во Алијансата беше преименувана во Северна Македонија. ...
сите 110 | | | веќе видена

Бројот на заболени од мали сипаници постојано расте. За една недела пријавени се вкупно 71 случај. Од почетокот на епидемијата во Скопје, заклучно со денешниот ...
сите 211 | | | веќе видена

Грчкото собрание денес треба да гласа за протоколот за пристапување на Македонија во НАТО откако вчера доби зелено светло на Комитетот за надвореша политика и ...
сите 138 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд трамп го потпиша законот за избегнување нова делумна блокада на државната администрација. Со Законот се обезбедени 333 ...
сите 121 | | | веќе видена

Од нив, 14 пациенти се стабилни и се во добра здравствена состојба. Двајца пациенти се на респираторна машина и се во животозагрозувачка состојба. Тројца ...
сите 188 | | | веќе видена

СДСМ одлучи да нема предвремени парламентарни избори заедно со претседателските со што е одбиено барањето на опозициската ВМРО-ДПМНЕ. Според партискиот ...
сите 113 | | | веќе видена

Интегрален текст од обраќање Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани членови на Извршниот и Централниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ, Почитувани ...
сите 122 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Димитров: Протераниот руски дипломат излегол од својот мандат

Од:
До кого (е-маил):
Порака: