По серијата откази, нови сомнежи за непотизам,синот на Тахир Хани е нововработен во ЕЛЕМ


 По синот на пратеникот Мисовски и мајката на портпаролот на СДСМ, Костадинов, денеска отказ си дал и дедото на генералниот секретар Александар Кирацосвки, ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Министерот за економија, Крешник Бектеши, изјави дека не чувствува морална одговорност за вработувањето на неговата сестра во МЕПСО. Тој вели дека немал ...
| | веќе видена | слични

Пратеникот Александар Кирацовски, кој деновиве најчесто се споменува по вработување на неговиот дедо (татко на неговата сопруга) во фирма ќерка на ЕЛЕМ, напиша ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Министерот за економија Крешник Бектеши порача дека не чувствува моралана одговорност и нема да побара од неговата сестра да го напушти работното место во АД ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Генералниот секретар на СДСМ и пратеник Александар Кирацовски денеска на својот профил на Фејсбук објави дека побарал од таткото на неговата сопруга, Борис ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Донациите собрани за обнова на Богородичната црква во Париз, според првичните проценки, далеку ги надминуваат трошоците за поправка. Од минатата недела, кога ...
сите 104 | | | веќе видена

Голем пресврт во политичкото расположение на скопјани по само година и пол од последните локални избори. Вака би можело да се опише она што се случи во првиот ...
сите 378 | | | веќе видена

Сѐ поголемиот број невакцинирани деца создаде пат до појавата на морбили во неколку земји низ светот денес. „Темелот за глобалната епидемија на морбили на која ...
сите 182 | | | веќе видена

Заедничкиот кандидат за претседател Стево Пендаровски на трибина со младите истакна дека верува во нив и е убеден дека на 5 мај ќе знаат да го направат ...
сите 110 | | | веќе видена

Полицијата привела едно лице во гласачко место во кумановското село Тромеѓа кое го фотографирало гласачкото ливче, информираат од Општинската изборна комисија ...
сите 154 | | | веќе видена

Почна пријавувањето на болните и изнемоштени лица, кои во првиот круг на претседателските избори биле спречени да се пријават во Општинската изборна комисија. ...
сите 158 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

По серијата откази, нови сомнежи за непотизам,синот на Тахир Хани е нововработен во ЕЛЕМ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: