„Серена е во право, имаше секзизам“


2 копии

Скандалозниот финиш на финалето на Ју-Ес Опен во женска конкуренција донесе многу драматични моменти кои завршија со победа на Наоми Осака, но и недолично ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Серена Вилијамс не успеа да стигне до толку посакуваната 24-та грен слем титула во својата кариера, а причина за тоа беше феноменалната игар на младата ...
| | веќе видена | слични
13 копии
6 копии
2 копии

Серена Вилијамс го загуби финалето на Ју-Ес Опен во невообичаена завршница на вториот сет во кој загуби гејм поради неколку казни од судијата Рамос. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Најмалку осум лица загинаа при налетот на тропската бура Флоренс, што ги погоди американските сојузни држави Северна и Јужна Каролина, соопшти Националниот ...
сите 245 | | | веќе видена

Ако не се променеше Уставот ќе имавме и подобар Договор, но тоа се преговори, а исходот на преговорите зависи од вкупната констелација на односи и од ...
сите 118 | | | веќе видена

Михаел Рот, државен министер за Европа при германското МНР вели дека дека не постои подобра иднина за македонската младина, без европска перспектива. Тој ...
сите 122 | | | веќе видена

За медиумско внимание во Охрид плаќало и Јавното претпријатие „Охридски комуналец“. Од 2011 година, кога претпријатието почнува самостојно да функционира, до ...
сите 25 | | | веќе видена

Вардар направи вистинки бум на стартот на новата сезона во Лигата на шампионите. По бројните промени ретко кој очекуваше дека македонскиот првак на гостувањето ...
сите 118 | | | веќе видена

Поранешниот функционер во американската администрација на претседателот Обама ја поддржа размената на територии што се преговара меѓу претседателите на Косово ...
сите 148 | | | веќе видена

За Србија би било најкорисно доколку Србите и Албанците постигнат договор и доколку засекош ги решат своите проблеми, оцени српскиот претседател Александар ...
сите 271 | | | веќе видена

Кумановецот С.С.(45) вчера во Полициската станица Куманово, пријавил дека Р.Н. со нож го нападнал и исекол на лицето и левата рака.С.С. со Д.Н. седел во ...
сите 169 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Серена е во право, имаше секзизам“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: