Ѓоковиќ полуде и почна да и вика на сопругата Јелена: Таблетиии...


Новак Ѓоковиќ успеа да пронајде начин да се справи со Џон Милман и сосема заслужено се пласираше во полуфиналето на Ју-Ес опен, но покрај комичната ситуацијата која ја имаше со австралискиот тенисер, вреди да се истакне и еден негов нервозен момент кога не му одеше баш најдобро на теренот. Спарното време и огромната влажност ги правеа условите на теренот навистина тешки, а во еден момент Ѓоковиќ примети дека во неговата торба ги нема потребните таблети кои тенисерите ги користат како суплементи за враќање на енергијата. Србинот навистина полуде во оваа ситуација и почна да вика кон својот бокс и кон својата сопруга Јелена, која изненадена од реакцијата на сопругот, се обидуваше да дознае какви таблети бара Ноле. Ниту таа, ниту останатите луѓе од боксот не изгледаа како да знаат за што станува збор, а на крајот сето ова остана во втор план бидејќи Ѓоковиќ ја преживеа кризата и без проблеми се пласираше во полуфиналето во кое за противник ќе го има Нишокори.
| | веќе видена | слични
2 копии

Швајцарецот Федерер добри си ја заврши работа за тимот на Европа и донесе поен со победата против Ник Кирјос во Лајвер купот. На овој турнир за прв имавме можност да ги видиме Новак и Роџер на иста страна и мора да се признае дека впечатоците се крајно позитивни. Откако беа на иста страна во двојки, изминатата вечер Федерер доби улога на тренер на Ѓоковиќ. На Србинот не му одеше против Кевин Андерсон од кого на крајот и загуби со 2:1, а моментот кој сигурно е паметење е оној кога Федерер како тренер му делеше совети на Новак. Coach @RogerFederer is back! #TeamEurope2018 @DjokerNole pic.twitter.com/aOMl0xzagk — Laver Cup (@LaverCup) September 23, 2018
| | веќе видена | слични

Рожер Федерер одлично си ја одработи својата задача на мечот против Ник Кирјос и му донесе поен на тимот од Европа на Лејвер купот во Чикаго, но дефинитивно, најинтересниот момент пристигна подоцна кога својот меч го играше Новак Ѓоковиќ. На егзибицискиот турни во Америка, за првпат имаме можност да ги видиме двајцата големи ривали во едно поинакво светло, а мора да се признае дека навистина е крајно позитивно да се види како Федерер и Ѓоковиќ можат да имаат близок и пријателски однос. На Србинот не му одеше баш најдобро против расположениот Кевин Андерсон и на крајот загуби со 2:1 откако беше поразен во одлучувачкиот тајбрејк, но сцената за паметење пристигна пред почетокот на истиот, бидејќи Федерер можевме да го видиме во улога на тренер на српскиот тенисер. Coach @RogerFederer is back! #TeamEurope2018 @DjokerNole pic.twitter.com/aOMl0xzagk — Laver Cup (@LaverCup) September 23, 2018
| | веќе видена | слични
3 копии

На ревијалниот тениски „Лејвер куп“ во Чикаго каде играат селекциите на Светот и на Европа резултатот по вториот ден е 7:5 за тенисерите од „Стариот континент“. Ноќеска изненадување направи Кевин Андерсон од Јужноафриканската Република со победата над Србинот Новак Ѓоковиќ со резултат 2-1, по сетови 7:6; 5:7 и 10:6. Во игра на двојки, Сок/Кирјос беа поуспешни од Гофин/Димитров со 2-0, по сетови 6:3 и 6:4. Вечерашната програма почнува во 20 часот со мечот меѓу Џон Изнер (САД) и Роџер Федерер (Швајцарија).
| | веќе видена | слични

Ноќеска изненадување направи Кевин Андерсон од Јужноафриканската Република со победата над Србинот Новак Ѓоковиќ со резултат 2-1, по сетови 7:6; 5:7 и 10:6. Во игра на двојки, Сок/Кирјос беа поуспешни од Гофин/Димитров со 2-0, по сетови 6:3 и 6:4. Вечерашната програма почнува во 20 часот со мечот меѓу Џон Изнер (САД) и Роџер Федерер (Швајцарија). 
| | веќе видена | слични
7 копии

Големите тениски ѕвезди Новак Ѓоковиќ и Роџер Федерер утринава се поразени во првиот нивни меч како двојка. Во „Јунајтед Центар“ во Чикаго, подобри од нив беa Џон Сок/Кевин Андерсон со 2-1, по сетови 6:7; 6:3 и 10:6. Мечот беше проследен од 16.000 илјади гледачи кои уживаа во атрактивни поени, но и егзибиции. По завршувањето на првиот ден, Европа има водство над Светот со 3:1. Вечер на ревијалниот „Лејвер Купот“ Федерер и Ѓоковиќ ќе играат сингл мечеви.
| | веќе видена | слични

Големите тениски ѕвезди Новак Ѓоковиќ и Роџер Федерер утринава се поразени во првиот нивни меч како двојка наречена Џокерер, но тоа не го намалил впечатокот на Швајцарецот…. Во „Јунајтед Центар“ во Чикаго, подобри од нив беa Џон Сок/Кевин Андерсон со 2-1, по сетови 6:7; 6:3 и 10:6. За време на мечот Новак несакајќи го удрил, Роџер… Во обидот да освои поен, Новак со топчето го погодил Роџер во грбот. Се’, секако, завршило без лутење, и со смеење…„Срцето ми застана на едно три секунди“, рекол Новак. „Ете зошто не играме дубл“, искоментирал Федерер. „Потполно поинаку е кога се играат дублови, како да говориме со друг јазик, користиме друга страна од мозокот. Во мечевите како што бил овој сега можат да минат и неколку гемови без било каков ритам“, рекол федерер. Швајцарецот е еден од луѓето кои го створиле лејвер Купот, чија ова е втора година. „Себе се гледам на ваков настан и после одењето во пензија, тоа се три ’кул’ денови. Се надевам дека ќе бидам вклучен на некој начин, но тоа не е нешто што однапред сум ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Новак Ѓоковиќ и Рожер Федерер за првпат беа на иста страна од мрежата на еден меч, но ако се суди само според резултатот, двата големи ривали докажаа дека не се навикнати да играат заедно. Србинот и Швајцарецот беа поразени од страна на Кевин Андерсон и Џек Сок со 2:1 во сетови на првиот меч во двојки на „Лејвер купот“, но мора да се признае дека двата големи тениски аса постојано се забавуваа на теренот и ги видовме во изданија какви што претходно сме немале можност да ги видиме. Заедно се радуваа на поените, се бодреа, но имаа и еден урнебесен момент уште во воведот на мечот, бидејќи Ѓоковиќ испрати еден форхенд „проектил“ во грбот на Федерер. Двајцата го проследија ова со насмевка, а Србинот дури проба и да го измасира својот постар колега. Federer and Djokovic in the same of the net
| | веќе видена | слични

Новак Ѓоковиќ и Роџер Федерер синоќа за прв пат играа заедно, но заврпија неславно, бидејќи загубија во дуелот со парот Џек Сок и Кевин Андерсонсо 6-7, 6-3, 10-6. Федерер и Ѓоковиќ загубија откако го добија првиот сет со 7:6 (7:3), вториот го загубија со 6:3, а во решавачкиот беше 10:6 на поени за ривалите. Дека не се воиграни потврди и една ситуација кога Ѓоковиќ го погоди во грбот Феререр, а видеото веднаш стана вирално. Видео: Ѓоковиќ и Федерер се забавуваа, но загубија
| | веќе видена | слични

Во „Јунајтед Центар“ во Чикаго, подобри од нив беa Џон Сок/Кевин Андерсон со 2-1, по сетови 6:7; 6:3 и 10:6. Мечот беше проследен од 16.000 илјади гледачи кои уживаа во атрактивни поени, но и егзибиции. По завршувањето на првиот ден, Европа има водство над Светот со 3:1. Вечер на ревијалниот „Лејвер Купот“ Федерер и Ѓоковиќ ќе играат сингл мечеви. 
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Надеж дека Европскиот совет ќе даде зелено светло за почеток на пристапни преговори со унијата, изразува претседателот Стево Пендаровски во изјавата за грчкиот ...
сите 144 | | | веќе видена

Во Македонија да царува основаната перцепција за злоупотреба на моќта од политичка функција. Вршењето на јавна функција на политичари додека истовремено се ...
сите 230 | | | веќе видена

Поранешниот заменик генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ и еден од предводниците на внатрепартиската иницијатива за реформи, Петар Богојески, вели дека актуелниот ...
сите 57 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска оцени дека објавениот аудио разговор на социјалната мрежа „Фејсбук“ на министерката за одбрана Радмила Шекеринска со поранешниот ...
сите 57 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ѓоковиќ полуде и почна да и вика на сопругата Јелена: Таблетиии...

Од:
До кого (е-маил):
Порака: