Протест пред Собрание: Законот за јазици е сепаратистички и ќе предизвика меѓуетничка омраза


Законот за јазици е сепаратистички и ќе предизвика меѓуетничка омраза – сметаат организаторите на денешниот предупредувачки протест пред Собранието на ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Граѓани и денеска на протест против промена на уставното име и зачувување на македонските национални интереси. Овој пат пред Соборникот храм и пред седиштето ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Со македонски знамиња и транспаренти со пораки, патриотските здруженија вечерва на протест пред Собранието на Република Македонија побараа оставка од ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Патриотските здруженија пред Собранието протестираа синоќа против промена на името на Република Македонија, во пресрет на доаѓањето на медијаторот Метју Нимиц, ...
| | веќе видена | слични

Медијаторот Метју Нимиц да се повлече од посредничката позиција, побараа попладнево граѓаните кои пред Собранието протестираа против промена на името на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Неколку здруженија на граѓани попладнево одржаа протест пред Собрание против промената на името на државата и со барања за прекин на преговорите со Грција за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Лисиците врзани на рацете од медиумите ги сокри со документи. Поранешниот министер за транспорт и врски Миле Јанакиески на судењето за уривањето на „Космос“ со ...
сите 235 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ е првата партија во Европа со почесен претседател – криминалец во бегство, Мицкоски да одговори за средбата со Груевски и посетите на Белград и ...
сите 237 | | | веќе видена

Како последица на бегство, на екс-премиерот Никола Груевски ќе му се суди во отсуство за сите предмети покренати од СЈО. Поради пресудата во случајот „Тенк“ во ...
сите 235 | | | веќе видена

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 на денешната јавна седница ги одби жалбите на одбраната и ги потврди решенијата на судијата на претходна постапка за ...
сите 295 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп денеска нагласи дека нема никакви разногласија помеѓу вработените во неговата Администрација. – Во Белата куќа работите ...
сите 61 | | | веќе видена

Од иницијативата „Македонија бојкотира“ вечерва се упатија кон домот на поранешната министерка за култура, Елизабета Канчевска Милевска, но полицијата не им ...
сите 75 | | | веќе видена

Намалувањето на загадувањето на воздухот од в година ќе биде стратешки приоритет на Владата. „На седницата што се одржа вчера беше разгледан и усвоен предлог ...
сите 229 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Протест пред Собрание: Законот за јазици е сепаратистички и ќе предизвика меѓуетничка омраза

Од:
До кого (е-маил):
Порака: