Бали бег е серозно болен- се повлекува од јавноста

Македонската јавност ја памети по улогата во серијата „Сулејман Величествениот“ во која ја глумеше мајката на Сулејман и злобна свекрва на Хурем султан. Како ...
| | веќе видена | слични

Дамите го засакаа во серијата „Сулејман Величествениот“ ,како Бали бег. И додека жените ширум светот воздивнуваат по маркантниот актер, на социјалните мрежи се ...
| | веќе видена | слични

Потсетуваме, овие двајца турски актери не се само колеги туку и сопружници. Во брак се од 2009 година. Денес Халид изгледа доста поинаку во однос на период од ...
| | веќе видена | слични

Турскиот актер кој ја побудали Македонија со улогата на Бали Бег во серијата „Сулејман Величествениот“, Бурак Озџивит, последните неколку месеци страда од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Популарниот актер Бурак Озџивит, попознат како Бали -бег, минува низ исклучително тежок период во животот, поради што одлучил на некое време да се повлече од ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Бурак Озџивит, познат по улогата на Бали бег поминува низ многу тежок период во животот. Актерот во последно време страда од тежок облик на депресија. Според ...
| | веќе видена | слични

Тој е еден од најпопуларните турски актери, кој се стекна со слава и во Македонија а денес е миленик на милиони жени на Балканот и пошироко.Славата ја стекна ...
| | веќе видена | слични

Бурак Озчивит е еден од најомилените актери во Турција но и на Балканот и пошироко. Улогата на Бали Бег во серијалот “Сулејман Величенствениот” го издигна на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Во 23 часот и 6 минути заврши рочиштето во Кривичниот суд за „крвавиот четврток". Во судскиот процес кој траеше 13 часа последен сведочеше актуелниот директор ...
сите 206 | | | веќе видена

ДА Кристина, можат да живеат поубаво. Затоа ајде на 30 септември да избереме ЗА европска Македонија. За нашите деца, за идните генерации! #ИзлезиЗА
сите 140 | | | веќе видена

Грчкиот весник „Екатимерини" открива дека по интервенција од Атина македонската државната новинска информативна агенција ја сменила изјавата на премиерот Зоран ...
сите 14 | | | веќе видена

Доколку пратениците од опозицијата одбијат да гласаат за уставни измени во согласност со Преспанскиот договор, во случај на референдумот да има цензус и ...
сите 92 | | | веќе видена

Михаил Рот, државниот министер задолжен за Европа во рамките на министерството за надворешни работи на Сојузна Република Германија, придружуван од германскиот ...
сите 44 | | | веќе видена

Успех за Овен, Бик се додворува на Близнаци, Ракот ужива со Скорпија, добри аспекти за Лав, Девица победува Риба, Терезија во љубов со Јарец, на Стрелецот ...
сите 65 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бали бег е серозно болен- се повлекува од јавноста

Од:
До кого (е-маил):
Порака: