Милошоски побара расправа во Собранието за избор на ДИК


3 копии

Концептот за состав на Државната изборна комисија (ДИК), изборниот модел, електронско гласање на дијаспората, но и дали техничка или политичка влада ќе ги ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Талат Џафери го примил предлогот на Антонио Милошоски за пополнување на испразнетите места во Државната изборна комисија. Тој утрово на брифинг со новинарите ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев денеска се сретна со Сибил Зутер Техада, амбасадорка на Швајцарија во Република Македонија. На ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Швајцарија е подготвена да помогне за зајканување на капацитетите на Државната изборна комисија (ДИК), на Општинскиот изборни комисии (ОИК), како и генерално ...
| | веќе видена | слични

Премиерот, како што соопшти владиониот Сектор за односи со јавност, ја информирал амбасадорката Техада дека ќе се формира Координативно тело, што ќе работи со ...
| | веќе видена | слични

Влада на Република Македонија е определена за изборни реформи што ќе бидат прифатени од сите политички субјекти во државата. Силно сме посветени на ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии
повеќе

Останато

Актуелната политичка состојба во земјава, затворската казна за поранешниот премиер Никола Груевски и неодамнешната посета на делегацијата на ВМРО-ДПМНЕ во ...
сите 180 | | | веќе видена

Владата на СДСМ повторно удира по џебот на граѓаните. Прогресивниот данок кој го наметнува однародената и криминална власт, негативно влијае врз бизнисот и ...
сите 144 | | | веќе видена

По трагичната гостиварска случка, кога бегајќи од куче скитник младата Џејха Меџити заврши во водите на Вардар и се удави, се огласи и Ветеринарната комора на ...
сите 73 | | | веќе видена

Каков ќе биде ефектот на даночната реформа, односно прогресивниот данок ќе се види на долг рок. Не мора да значи дека повисоките даноци ќе се одразат добро или ...
сите 60 | | | веќе видена

„Сонувам за хумано утре“ е мотото под кое повеќе здруженија за заштита на животните одржаа протестен марш за да упатат барања да почне примената на хумани ...
сите 64 | | | веќе видена

Поради службено отстуство на претседателот на Судечкиот совет Оља Ристова, рочиштето за предметот „Титаник 3“ на Специјалното јавно обвинителство е одложено за ...
сите 50 | | | веќе видена

Исто како и во првиот круг гласање од локалните избори во 2013 година, притисокот и на 7 април, денот на вториот круг, врз членството на ВМРО-ДПМНЕ, вработени ...
сите 193 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Милошоски побара расправа во Собранието за избор на ДИК

Од:
До кого (е-маил):
Порака: