Царовска: Социјалната реформа ќе ја намали сиромаштијата


2 копии

Со новата социјалната реформа, системот за социјална заштита целисно се преобразува во систем кој извлекува од сиромаштија. Социјалната реформа обезбедува ...
| | веќе видена | слични

Со социјалната реформа поддржуваме 30.000 домаќинства трајно да излезат од сиромаштија и градиме систем кој ќе им помогне на ранливите да се вработат, за ...
| | веќе видена | слични

Семеен пакет кој што опфаќа образовен и детски додаток, енергетски додаток, зголемување на трајниот надоместок за родителите кои што имаат лица со попреченост, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Сите лица кои се во социјален ризик од среда (29 мај) можат да се пријавуваат во надлежните центри за социјална работа, да поднесат барања за да може може да ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Државата првпат покажува подготвеност да се грижи за најсиромашните граѓани. Сега додатокот за трето дете ќе го примаат само оние кои имаат малку, а тоа е до ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Верувам во промени, промените секогаш носат добри работи, но исто така верувам во одлуките на премиерот и сигурна сум дека ќе ги направи врз основа на учинок ...
| | веќе видена | слични

Од среда почнува поднесувањето барања за новите права од социјалната реформа. Ги повикуваме граѓаните да се пријавуваат во надлежните центри за социјални ...
| | веќе видена | слични

Ако мајката или таткото се вработени и земаат минимална плата, за трето дете од државата нема да земат ниту денар. Успешната мерка на минатата Влада чија цел ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Иранскиот министер за надворешни работи, Мохамед Џавад Зариф, го обвини советникот за национална безбедност на САД Џон Болтон за заговор за започнување војна ...
сите 292 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев на денешната 103. седница на Собранието, на која се расправа по реконструкцијата на Владата, го повлече предлогот во исто време да биде и ...
сите 295 | | | веќе видена

Со повратот на 15 отсто од ДДВ, државата за првпат враќа пари директно кај граѓаните, велат од Социјалдемократскиот сојуз на Македонија преку соопштение.Со ...
сите 251 | | | веќе видена

Новите американски санкции против Иран се контрапродуктивни и дестабилизирачки, изјави рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров. Тој порача дека ...
сите 63 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Царовска: Социјалната реформа ќе ја намали сиромаштијата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: