СДСМ: Потпретседателот на СДСМ и градоначалник на Град Скопје Петре Шилегов во текот на вчерашниот ден беше меѓу граѓаните на општина Аеродром.

Се разговараше на многу теми, а главниот акцент беше ставен на престојниот реферндум на 30 Септември. -Имаме можност како никогаш до сега, да излеземе гордо и ...
| | веќе видена | слични

Имаме силни сојузници со кои заедно ќе одиме напред. На 30 септември со гласот ЗА да ја минеме последната пречка и да се приклучиме на европското семејство. ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Потпретседателот на СДСМ, Благој Бочварски, во текот на вчерашниот ден беше во посета на Општина Богданци. На средбите со граѓаните Бочварски разговараше за ...
| | веќе видена | слични

Останато

Ако референдумот е успешен и ако мнозинството граѓани се изјаснат „за" дека го поддржуваат сето ова, тогаш ситуацијата е јасна, односно, ако бидат исполнети ...
сите 319 | | | веќе видена

Вратите на ЕУ останувааат отворени за вас. Вие сте оние кои ги имате клучевите во вашите раце. Немојте да дозволите да ја пропуштите оваа историска можност, ...
сите 100 | | | веќе видена

Албански државјанин со лажна италијанска лична карта се обидел да излезе од Македонија. Како што соопшти МВР, вчера во 17:50 часот на граничниот премин „Свети ...
сите 96 | | | веќе видена

Пред странските функционери што доаѓаат во Македонија пред референдумот, ВМРО-ДПМНЕ го кажува својот став, вели потпретседателот на партијата, Александар ...
сите 75 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СДСМ: Потпретседателот на СДСМ и градоначалник на Град Скопје Петре Шилегов во текот на вчерашниот ден беше меѓу граѓаните на општина Аеродром.

Од:
До кого (е-маил):
Порака: