СДСМ: Никој да не помисли да ги блокира процесите


12 копии

Мнозинската волја на 700.000 граѓани изразена на кредибилни избори, посочуваат од таа партија, почна да се реализира со изборот на новиот собраниски ...
| | веќе видена | слични

„Тоа што петти месец поради блокадите од ВМРО-ДПМНЕ не може да се формира новата Влада, се одразува штетно врз стабилноста на државара но и на интересите на ...
| | веќе видена | слични
8 копии

СДСМ посочува дека парламентарното мнозинство ја реализираше својата обврска кон граѓаните, достоинствено, мудро и внимателно, како што им доликува на новите ...
| | веќе видена | слични
6 копии
13 копии
6 копии

СДСМ потсетува дека е на пат да се воспостават функционални институции, а ќе биде избрана и новата реформска Влада. „Го направивме првиот чекор од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Најмалку 217 лица загинаа, а десетици се водат за исчезнати во катастрофалниот земјотрес што го погоди Мексико. Првично беше соопштено дека во земјотресот, кој ...
сите 162 | | | веќе видена

Владите што сакаат да им служат на своите граѓани се отворени. Тие не се кријат. Тие откриваат, размислуваат и создаваат со граѓаните. Треба да ги искористиме ...
сите 202 | | | веќе видена

 Човечкото тело е комплициран механизам кој е под влијание и на надворешни, и на внатрешни фактори. Многу психолози се согласни дека телото праќа сигнали кои ...
сите 38 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СДСМ: Никој да не помисли да ги блокира процесите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: