Илјадници луѓе протестираат низ САД поради имиграциската политика на Трамп


4 копии

Илјадници демонстранти низ САД денеска маршираат во поголемите и помалите градови, барајќи администрацијата на Доналд Трамп да ги спои децата на мигрантите со ...
| | веќе видена | слични

Американските власти наредиле анализа на ДНК на околу три илјади деца имигранти за да се спојат со нивните семејства раздвоени на американско-мексиканската ...
| | веќе видена | слични

45-годишната Тереза Окому учествувала во протести против американската имиграциона политика Жената, која вчера за Денот на независноста на САД, се качи на ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Демонстрантка која на Денот на незавиноста на САД се искачи на Статуата на слободата во Њујорк беше уапсена од полицијата по четири часа преговори. Тереза ...
| | веќе видена | слични
4 копии

По четиричасовно убедување, њујоршката полиција успеала да отстрани жена која се качила на Статуата на слободата во знак на протест, на државниот празник – Ден ...
| | веќе видена | слични

Се качила на статуата и чекорела на самиот раб, а потоа седнала во знак на протест. Набрзо полицијата го евакуирала целиот остров. Демонстрантка која на Денот ...
| | веќе видена | слични

Полицијата во Њујорк ја уапси жената која вчера се искачи на Статуата на слободата во протест на Денот на независноста на САД, против политиките за имиграција ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Апелацискиот суд мора да се издигне над политичкиот притисок и нарачани притвори мотивирани само и само од политичкиот прогон кој што се спроведува врз ...
сите 426 | | | веќе видена

СДСМ е единствената партија во Европа која ја води лице, три пати аболицирано за тежок криминал и злоупотребувајќи ја моќта и институциите наредува политички ...
сите 251 | | | веќе видена

Во Хрватска попладнево е издадено црвено предупредување од Државниот хидрометеоролошки завод за следните два дена, кога се очекуваат вистински зимски услови и ...
сите 285 | | | веќе видена

Синоќешниот протест пред Собранието против уставните измени за малку не ескалираше во насилство. Како што се чини ниту самите противници на овие измени, не ...
сите 84 | | | веќе видена

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, вечерва изјави дека поранешниот премиер на Република Македонија, Никола Груевски од Македонија се упатил кон ...
сите 289 | | | веќе видена

Во Студенчишкиот канал во Охрид каде денес поради недостаток на вода и кислород се гушат тони плашица, попладнево почна спасувањето на рибата. btr „Ние веднаш ...
сите 30 | | | веќе видена

Предлог Буџетот за 2019 предложен од Владата предводена од СДСМ е развоен и обезбедува повеќе пари кај граѓаните, поголема социјална еднаквост и подобра ...
сите 230 | | | веќе видена

На синоќешниот говор во Гостивар, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ , Христијан Мицкоски го обвини премиерот Зоран Заев дека води политички терор против опозицијата. Тој ...
сите 259 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Илјадници луѓе протестираат низ САД поради имиграциската политика на Трамп

Од:
До кого (е-маил):
Порака: