Путин одобри план за училиште „Хабиб Нурмагомедов“ во Дагестан!


2 копии

УФЦ ѕвездата Хабиб Нурмагомедов имаше интересна ситуација со дете фан на Барселона, борецот го услови малиот да каже „Хала Мадрид“ за да се слика со него. ...
| | веќе видена | слични

Хабиб Нурмагомедов се прослави во октомври минатата година каде го совлада Конор МекГрегор и после тоа направи хаос влетувајќи меѓу публиката. Дагестанецот и ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Хабиб Нурмагомедов денеска беше дел од УФЦ промоцијата во Лондон на која ја најави својата борба со Дастин Порие, соочување кое за разлика од вообичаените ...
| | веќе видена | слични

Хабиб Нурмагомедов ја отфрли можноста повторно да влезе во октагонот против Конор Мекгрегор. Ланската пресметка меѓу двајцата УФЦ борци заврши со невиден хаос ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Кабиб Нурмагомедов и Дастин Пориер вчера го имаа првото соочување пред мечот за титулата во УФЦ во лесна категорија. УФЦ веќе започна со промоција на борбата ...
| | веќе видена | слични

Останато

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски изрази длабок сомнеж дека Катица Јанева и Бојан Јовановски сами можеле да рекетираат бизнисмени за милионски суми ...
сите 264 | | | веќе видена

Запрашан да ја коментира средбата на Катица Јанева со Зоран Заев во вила Водно, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски детално се осврна на нивното ...
сите 165 | | | веќе видена

МВР во соработка со надлежните институции активно преземаат мерки и активности со цел утврдување на лица и компании што се инволвирани во нелегална трговија со ...
сите 192 | | | веќе видена

Двајца сведоци предложени од обвинителството во предметот „Таргет Тврдина” примиле пари од Специјалното јавно обвинителство (СЈО) за работен ангажман, обвинија ...
сите 48 | | | веќе видена

Социјалдемократите вечерва почнале со кроењето на пратеничките листи, со кои ќе настапат на претстојните парламентарни избори, дознава Фактор. Според нашите ...
сите 243 | | | веќе видена

Околу 10.000 демонстранти маршираа во германскиот град Ханау за да оддадат почит на деветмината кои пред четири дена беа убиени од антиисламски екстремист. ...
сите 105 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Путин одобри план за училиште „Хабиб Нурмагомедов“ во Дагестан!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: