Мала уцена – Хабиб го натера детето кое навива за Барса да изговори „Хала Мадрид“


Хабиб Нурмагомедов се прослави во октомври минатата година каде го совлада Конор МекГрегор и после тоа направи хаос влетувајќи меѓу публиката. Дагестанецот и ...
| | веќе видена | слични

Љубителите на боречките вештини го видоа вториот најбрз нокаут во историјата на УФЦ во тешка категорија. Суринамецот Жаиржињо Розенструик до осмата победа во ...
| | веќе видена | слични

„Рускиот чекан“ Артјом Лобов го победи поранешниот боксерски шампион Поли Малињаџи во лута борба во бокс без ракавици во Темпа, САД во саботата навечер. Лобов ...
| | веќе видена | слични

Руската УФЦ мега-ѕвезда, Хабиб Нурмагомедов ја откри својата емоција кога почувствувал дека го победил Конор Мекгрегор во контроверзниот меч за титула во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

УФЦ ѕвездата Хабиб Нурмагомедов имаше интересна ситуација со дете фан на Барселона, борецот го услови малиот да каже „Хала Мадрид“ за да се слика со него. ...
| | веќе видена | слични

Останато

Основното јавно обвинителство Охрид поднесе предлог за издавање казнен налог против 43-годишен жител на Скопје со престојувалиште во Охрид заради продолжено ...
сите 533 | | | веќе видена

Градоначалникот на Струмица Коста Јаневски, доцна синоќа се обрати до струмичани со, како што рече, најголема молба да ги почитуваат мерките за заштита од ...
сите 80 | | | веќе видена

Вкупно 82 здравствени работници во Македонија се заболени од Ковид-19, а најголем број од заразените се на возраст меѓу 50 и 59 години, соопштуваат од ...
сите 540 | | | веќе видена

Владата направи измена на Уредбата за поддршка на работодавачите од приватниот сектор погодени од здравствената економска криза, заради исплата на плати за ...
сите 367 | | | веќе видена

Со вкупно осум од 30 лица кои досега починаа од Ковид-19 во Македонија Куманово е град кој досега има најмногу жртви од коронавирусот кај нас. Вчера јавноста ...
сите 209 | | | веќе видена

Министерствата за внатрешни работи и здравство предлагаат за престојните велигденски празници, полицискиот час во државата, воведен заради пандемијата корона ...
сите 184 | | | веќе видена

Може да биде и тешко да се исполни условот за задржување на сите вработени до септември кој го бара државата од фирмите за да им субвенционира минимална плата ...
сите 238 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мала уцена – Хабиб го натера детето кое навива за Барса да изговори „Хала Мадрид“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: