Путин одобри план за училиште „Хабиб Нурмагомедов“ во Дагестан!


Хабиб Нурмагомедов се прослави во октомври минатата година каде го совлада Конор МекГрегор и после тоа направи хаос влетувајќи меѓу публиката. Дагестанецот и ...
| | веќе видена | слични

Хабиб Нурмагомедов денеска беше дел од УФЦ промоцијата во Лондон на која ја најави својата борба со Дастин Порие, соочување кое за разлика од вообичаените ...
| | веќе видена | слични

Хабиб Нурмагомедов ја отфрли можноста повторно да влезе во октагонот против Конор Мекгрегор. Ланската пресметка меѓу двајцата УФЦ борци заврши со невиден хаос ...
| | веќе видена | слични

Кабиб Нурмагомедов и Дастин Пориер вчера го имаа првото соочување пред мечот за титулата во УФЦ во лесна категорија. УФЦ веќе започна со промоција на борбата ...
| | веќе видена | слични

Останато

Основното јавно обвинителство Охрид поднесе предлог за издавање казнен налог против 43-годишен жител на Скопје со престојувалиште во Охрид заради продолжено ...
сите 533 | | | веќе видена

Градоначалникот на Струмица Коста Јаневски, доцна синоќа се обрати до струмичани со, како што рече, најголема молба да ги почитуваат мерките за заштита од ...
сите 80 | | | веќе видена

Вкупно 82 здравствени работници во Македонија се заболени од Ковид-19, а најголем број од заразените се на возраст меѓу 50 и 59 години, соопштуваат од ...
сите 540 | | | веќе видена

Владата направи измена на Уредбата за поддршка на работодавачите од приватниот сектор погодени од здравствената економска криза, заради исплата на плати за ...
сите 367 | | | веќе видена

Со вкупно осум од 30 лица кои досега починаа од Ковид-19 во Македонија Куманово е град кој досега има најмногу жртви од коронавирусот кај нас. Вчера јавноста ...
сите 209 | | | веќе видена

Министерствата за внатрешни работи и здравство предлагаат за престојните велигденски празници, полицискиот час во државата, воведен заради пандемијата корона ...
сите 184 | | | веќе видена

Може да биде и тешко да се исполни условот за задржување на сите вработени до септември кој го бара државата од фирмите за да им субвенционира минимална плата ...
сите 238 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Путин одобри план за училиште „Хабиб Нурмагомедов“ во Дагестан!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: