Дневен хороскоп (03.26.2017) Недела

Овен (21.03 – 20.04) Следете ги правилата. Денот може да ви започне со неколку вида на проблеми поврзани со поранешни грешки или некое занемарување на правилата. Дејствувајте разумно и не размислувајте за проблемите, внимавајте на постапките. Бик (21.04 – 21.05) Ќе имате можност да ги импресионирате своите соговорници со некаков свој личен талент, но ситуацијата ќе биде двонасочна. Од една страна, може да се покаже како нешто привремено и наскоро да предизвика разочарување кај луѓето кои ве подржуваат. Од друга страна, оние што се против вас ќе се обидат на секој можен начин да ве нападнат. Близнаци (22.05 – 22.06) Денешниот ден ќе ви биде исполнет со контроверзни настани. Нешто што сте го сметале за позитивно ќе се покаже проблематично и сосема обратно. Намалете го темпото, не се преморувајте во никој случај. Рак (22.06 – 22.07) Бидете подготвени за тешкотии. Ќе ги надминете само ако ги искористите потенцијалните можности. Размислете објективно за ситуацијата во која се наоѓате и не се обидувајте да ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Само една секунда ви е потребна да фрлите поглед на сликата и да одговорите на едноставното прашање. Значи, што прво забележавте на сликата? 1. Авион 2. Сцена од Петар Пан 3. Река во позадина 1. Авион -Вие сте кретен на квадрат, далеку од нормална личност! Па, дали е можно дека прво нешто што погледнавте од сите работи да биде авионот? И притоа многу потсетува на бомбардерите од Втората светска војна. Па, вам ништо не ви е свето. Вие гарант не ја затворате чешмата кога ги миете забите, најверојатно го имате најнесредениот десктоп, а песокот на мачките го менувате дури кога ќе забележите дека ја имате највалканата тераса што може да постои. Приберете се малку! 2. Сцена од Петар Пан- Со вас, се е во ред! Немаме ништо лошо да кажеме за вас, затоа што оваа слика за момент ве вратила на најубавиот дел од животот – од детството. Секој пат се трудите да направите добри работи за вас, но и за околината и тоа луѓето го ценат. Сакате да фантазирате за убави работи, а тоа е сосем нормално и убаво. 3. Река во позадина ...
| | веќе видена | слични
2 копии

ОВЕН 2017 година ви носи големи успеси како на приватен така и на професионален план, па ако започнете било каков почеток во новата година ќе ви се зајакне и зголеми самодовербата.Ова е совршена година за работа врз себеси, за самопромоција и унапредување на вашиот интегритет во јавноста. Оваа година ќе ви се отворат бројни можности за нови познанства и контакти бидејќи 3 циклуси на планетата Меркур ќе бидат во движење и ќе отворат нови поволни можности на социјален план. Од 5 јануари до средината на март 2017 година Меркур ќе биде присутен во полето на вашата групна социјална ангажираност (односи со пријателите, односи со семејството, како и на работа со колегите) и ќе ве зближи со лица од други заедници со кои би можеле да делите исти интереси. Помеѓу 1 мај и јули 2017 година ќе бидете фокусирани на интелектуалната сфера и доста време ќе поминете во патување како и во квалитетно поминато време со пријателите, семејството и бизнис партнерите. Од 27 август до ноември 2017 година, вашето поле на интерес ќе се ...
| | веќе видена | слични

Овие работи ќе ви овозможат напредок… 1. Не се плашете од неуспехот Не го третирајте неуспехот како таков, туку како вредна лекција за понатака. Впрочем, тој им се случува и на најдобрите, па така никој не е исклучок. Сконцентрирајте се на учењето на нови нешта од таквите ситуации. 2. Започнете го денот како што треба Малите утрински ритуали се одличен поттик за станување од креветот: кафе, здрав и енергетски појадок, топол туш, проверување на социјалните мрежи – вие изберете. По утрото се познава денот, зарем не? 3. Не треба да бидете „премногу добри“ за нешто Секогаш може подобро, но може и полошо. Ќе постојат моменти и кога ќе морате да работите некои работи, за кои мислите дека сте преквалификувани, но со таквиот начин на размислување, работите ќе ви остануваат недовршени. Според тоа, сфатете дека тоа е само една од работите која морате да ја направите за нешто поголемо и подобро. 4. Поддршка за другите Секогаш издигнете се над ситничарењето и подржете и своите колеги, па дури и оние кои за вас се ...
| | веќе видена | слични

Овен (21.03 – 20.04) Во контактот со околината можете да имате мали недоразбирања. Сепак, не би требало да постојат некои критични случувања. Ќе ви се случи некое ново познанство. Бик (21.04 – 21.05) Можно е некои работи да не се онака како што посакувате, но тоа не е причина за очајување. Потребно е да поработите на себе за да дојдете со емотивна среќа. Близнаци (22.05 – 22.06) Денот не е поволен за финансиски трансакции, ниту за ризици на ова поле. Оние кои се слободни ги очекува ново познанство. Случувањата од минатото ќе ве убедат да бидете подобар човек. Рак (22.06 – 22.07) Ви доаѓа прилика за успех на деловен план. Потрудете се да им се посветите на обврските. Време е за искрен разговор со вашиот партнер. Лав (23.07 – 22.08) Подготвени сте за нови деловни потфати. Се чувствувате гордо и имате голема самодоверба. Некоја нова љубовна понуда многу ќе ви се допадне. Девица (23.08 – 22.09) Можно е дека ќе успеете да дојдете до пресврт на љубовен план. Горди сте на се што сте постигнале. Во љубовта ...
| | веќе видена | слични

Прочитајте што денес ви носи хороскопот и се надеваме дека убаво ќе ви започне викендот. Овен (21.03 – 20.04) Може да започнете со поправки во домот или да направите реорганизација. Во втората половина на денот работите ќе станат сложени и тоа ќе ви ја намали самодовербата. Бик (21.04 – 21.05) Денот е наменет за почеток на нови дела, но и активен одмор. Очекувајте и неочекувани добри вести. Посветете внимание на својата фигура. Близнаци (22.05 – 22.06) Денот е поволен за разгледување на идните можности. Користете ги новите информации и рационално распоредете ја енергијата. На тој начин ќе го подобрите вашиот социјален статус Рак (22.06 – 22.07) Потребен ви емоционален и материјален комфорт. Ќе сакате да направите големи промени во животот. Но, оставете за подобри денови. Лав (23.07 – 22.08) Очекувајте дисхармонија. Без оглед што се трудите материјалната состојба не се подобрува. Потребно ви е многу трпение. Вечерта седнете и размислете што правите во животот. Девица (23.08 – 22.09) Добар ден за разгледување ...
| | веќе видена | слични

Што ѕвездите ви предвидуваат овој месец? Овен Работа - Во текот на април нема да можете да бидете задоволни со состојбата на вашите финансии бидејќи трудот вложен во работата ќе биде доста голем, додека финансиските резултати благо кажано - просечни. Исто така, долговите од изминатиот период ќе дојдат на дневен ред и ќе биде потребно да ги регулирате, што ќе се покажи како доста комплициран и тежок процес. Генерално, застои во преговорите и комуникацијата со соработниците. Љубов - Насоченоста кон себе и окупираноста со личните цели продолжува и во текот на април кај зафатените припадници на овој знак. Венера, како владетел на партнерските односи, се враќа во вашето поле на тајните, каде ќе престојува сè до крајот на овој месец, па така доколку постојат тајни кои не сакате да ги споделите со саканата личност, треба да бидете внимателни бидејќи можно е тие да испливаат на површина. Слободните Овни може да ја обноват врската од минатото. Здравје - Внимавајте на вашиот организам. Бик Работа - Меркур во вашиот ...
| | веќе видена | слични

Овен Потрудете се правилно да ја контролирате импулсивната страна на природата. Потребно е да превземете заштитничка улога пред своето семејство. Обратете внимание на новите случувања кои ја загрижуваат вашата сакана личност. Бик Важно е да прифатете нечиј совет, без разлика што имате чувство дека се работи само за делумно решение на работите. Своите емотивни желби ги упатувате на погрешна личност. Погрешно ја критикувате личноста до која не допира вашиот глас. Близнаци Соработниците ги поздравуваат вашите идеи и позитивно ја оценуваат вашата улога во различни ситуации. Љубовниот ребус е невозможен да го решите без искрено соочување со саканата личност. Некој влијае на вашата емотивна несигурност. Рак Вашиот успех подразбира проширен состав на соработници и изразена контрола на важните случување. Задржете ја активната улога. На емотивно поле работите ги проценувате на погрешен начин. Зачувајте ја блискоста со личноста, која нема да ги изневери вашите очекувања. Лав Добро размислете, импулсивните тонови и ...
| | веќе видена | слични

За да одгледате едно среќно дете, важно е и самите да бидеме среќни. Среќни, задоволни и исполнети родители тоа го пренесуваат на децата, преку комуникација со нив, насмевка, прегратка и добра волја. Обидете се за почеток да не бидете строги спрема себе бидејќи родителството не е нешто во кое треба да бидеме совршени. Родителството се заснова на љубов, разбирање и желба да се направи најдобро што можеме за своето дете. Помалку грижете се дали нешто добро сте направиле, бидејќи најважно е да бидете тука за нив, да се опуштите и да се обидете на најдобар начин кој го знаете да ги одгледате во дете кое сакате да биде добро за вас и за околината.
| | веќе видена | слични

Сврти се кон сонцето и на тој начин нема да видиш ниту една сенка -Хелен Келер Стресен е животот, нели? Сигурно многумина ќе се согласите со мене дека ни е преку глава од нервозите, напнатоста и секојдневните обврски. Не може еден ден да помине без да се изнервираме макар за една мала ситница, без разлика дали салатата која што сме ја порачале била без кромид, дали одговорот кој го чекаме доцни неколку часа или пак состанокот од кој зависи нашето работно место е одложен за една недела. И секој ден се нервираме, се трупаме со стресови, си го расипуваме односот со блиските луѓе, си ја нарушуваме позитивноста и расположението. Дали е потребно тоа? Дали ако се нервираме ќе смениме нешто? Потребно е да погледнеме од другата страна на овие работи. Најдобро е за проблемот да изнајдете решение, но да размислувате со ладна глава. Кога се надевате дека ќе се реши ситуацијата, кога верувате во тоа знаете и сте сигурни дека на крај сѐ ќе биде добро. Сигурно сте слушнале за Законот на привлечноста кој претставува ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Правилната форма на државјанството напишано на личните документи на албански јазик треба да биде државјанство „на Македонија“ („E Maqedonisë”), а не како што ...
сите 188 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Дневен хороскоп (03.26.2017) Недела

Од:
До кого (е-маил):
Порака: