Пожар во Министерство за правда


4 копии

Министерството за внатрешни работи и Јавното обвинителство отворија истрага и работат на тоа да се дознаат причините за пожарот во зградата на Министерството ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Истрагата треба да какви и колку важни документи изгореа во вчерашниот пожар во Правда. МВР и обвинителство од утрово ги истражуваат причините поради кои ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Четири пеплосани канцаларии, уште неколку зафатени. Синоќешниот пожар во Министерството за правда ја зафатил и една од најважните простории. За Телма од оттаму ...
| | веќе видена | слични
16 копии
5 копии

Возилото кое беше присутно вчера на гаснењето на пожарот во зградата на Министерството за правда стана хит на социјалните мрежи. Потсетува на возило од пред ...
| | веќе видена | слични
10 копии
повеќе

Останато

Со 306 пратеници „за“ и 325 „против“, Долниот дом на британскиот Парламент и изгласа доверба на владата на конзервативната премиерка Тереза Меј, само еден ден ...
сите 336 | | | веќе видена

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност, по одделни котлини со услови за утринска магла. Утринската температура ќе се движи ...
сите 254 | | | веќе видена

Правилната форма на државјанството напишано на личните документи на албански јазик треба да биде државјанство „на Македонија“ („E Maqedonisë”), а не како што ...
сите 188 | | | веќе видена

Спирос Данелис, пратеник во грчката парламентарна партија на партијата Потами, беше исфрлен од својата парламентарна група, а претседателот на партијата, ...
сите 90 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пожар во Министерство за правда

Од:
До кого (е-маил):
Порака: