Следниот вторник неработен ден


4 копии

Меѓународниот празник на трудот во државите од регионот се одбележува различно, со помали и воглавно симболични протести на синдикалците и со излети во ...
| | веќе видена | слични

Меѓународниот ден на трудот 1 Мај денес се одбележува во повеќето држави во светот, вклучително и во Македонија во чест и сеќавање на историската борба на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во спомените за старо Скопје, постарите генераци како празник над празниците ја помнат прославата на Први мај – Денот на трудот. Работните луѓе од цела ...
| | веќе видена | слични
6 копии
5 копии
2 копии
повеќе

Останато

Германската канцеларка Ангела Меркел денеска се заложи за блиски односи на Европската унија и Велика Британија по Брегзит и додаде дека сојузниците треба да ...
сите 190 | | | веќе видена

Бавното движење на бурата е повеќе загрижувачкo, отколку нејзината сила, велат метеоролозите Ураганот Флоренс стигна во Северна Каролина. Јачината на ураганот ...
сите 162 | | | веќе видена

„Нашата заедничка одлука на 30 септември ќе го обезбеди нашето место во ЕУ и НАТО. Во најмоќната економска заедница на светот – ЕУ. Во најсилниот воен сојуз на ...
сите 83 | | | веќе видена

Еден од сведоците на денешното рочиште за случувањата на 27-ми април за кои 33 луѓе се обвинети за тероризам, беше и екс-пратеникот на СДСМ, а денес заменик ...
сите 113 | | | веќе видена

Министеркaта без ресор задолжена за странски инвестиции, Зорица Апостолска е во посета на Солун каде што се одржува 83-от трговски саем „Хелекспо“. Во рамки на ...
сите 125 | | | веќе видена

Србија за пристапување во Европската унија мора да ги исполни јасно дефинираните критериуми и да продолжи да работи на договор за нормализирање на односите со ...
сите 383 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Следниот вторник неработен ден

Од:
До кого (е-маил):
Порака: