Поетски портрет на Радован Павловски во „Уранија“

3 копии
3 копии

„Спојувајќи ги Исток и Запад - споменица на професорот Предраг Симиќ“ e насловот на зборникот трудови која денеска во 11 часот ќе биде промовирана во МАНУ-Куќа ...
| | веќе видена | слични

Голем пријател на Македонија и Македонците: “Први старувавте на пат за Брисел, други ви поставуваат “тегови на нозете”!? Универзитетот ЕВРО – БАЛКАН од Скопје ...
| | веќе видена | слични

Во Куќата на Уранија – МАНУ, во рамките на годинашната „Научна и уметничка визита“ завчеравечер беше претставен поетскиот портрет на академик Радован ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Вечерва, од 20 часот, во Куќата на Уранија-МАНУ, во Охрид, во рамките на “Научната и уметничка визита”, ќе се одржи поетски портрет на академик Радован ...
| | веќе видена | слични

Останато

Бегалец но и пратеник со добра плата е во моментов Никола Груевски. Иако полицијата го бара со потерница, поради изречената казна од две години, тој се уште го ...
сите 305 | | | веќе видена

Она што се случуваше вчера околу седиштето на ВМРО-ДПМНЕ беше класична политичка хајка организирана од Зоран Заев и Оливер Спасовски. ВМРО-ДПМНЕ беше вчера под ...
сите 140 | | | веќе видена

Кризниот штаб против промена на Уставот, распуштање на Собранието и распишување избори „Македонија-блокира“ и Координативното тело на дијаспората во Европа ...
сите 101 | | | веќе видена

– Политичкиот прогон во Република Македонија од ден за ден завзема се поголеми размери. Полициската хајка која се одвиваше во текот на вчерашната вечер ...
сите 80 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Поетски портрет на Радован Павловски во „Уранија“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: