Поради спорот за името: Koѕијас доби закана за убиство со три куршуми


14 копии

Шефот на грчката дипломатија Никос Коѕијас вчера добил писмо со закани до него и неговото семејство во кое меѓу другото пишувало: „Имаме три куршуми за тебе“, ...
| | веќе видена | слични

Не е можна промена на името без промена на идентитетот. Ваков е ставот на експертската јавност откако во јавноста се погласно се зборува за промената на името ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Зоран Заев синоќа на прес-конференција изрази подготвеност името на земјата да содржи географска одредница, потенцирајќи дека прашањето за спорот за ...
| | веќе видена | слични

Подготвени сме за промена на име со географска одредница, кажа премиерот Заев. Оптимистично најави мoжно решение за двете страни но не кажа за кор решение ...
| | веќе видена | слични
6 копии
2 копии

Шефот на грчката дипломатија, Никос Коѕијас побара земјава да се изјасни која одредница ќе стои пред името, откако грчката страна прифатила терминот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Основното јавно обвинителство Скопје оформи предмет по допрен глас во врска со настанот што се случи на 19.09.2018 година, кога по дојава на жители од зграда ...
сите 176 | | | веќе видена

На референдумот на 30-ти септември, да излеземе и да го дадеме гласот за членство на Македонија во ЕУ и НАТО. Сите заедно да бидеме глас што ќе ја обезбеди ...
сите 125 | | | веќе видена

Полицијата вчера во 10 часот на улица „Мито Хаџивасилев Јасмин“ во Струмица го привела И.С. (37) од Кавадарци осомничен за сторени повеќе кривични дела тешки ...
сите 101 | | | веќе видена

Актуелниот градоначалник на Шуто оризари, Курто Дудуш, сведочеше во судскиот процес за насилството во Собранието. Дудуш во своето кратко 10-минутно сведочење ...
сите 114 | | | веќе видена

Претседателот на Јувентус, Андреа Ањели ја демонстрираше својата поддршка кон Кристијано Роналдо по црвениот картон на Португалецот во дуелот со Валенсија во ...
сите 213 | | | веќе видена

Скопскиот градоначалник Петре Шилегов направил кривично дело за кое се оди во затвор, со тоа што узурпирал државно земјиште на националниот парк Маврово, кое ...
сите 22 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Поради спорот за името: Koѕијас доби закана за убиство со три куршуми

Од:
До кого (е-маил):
Порака: