Приведени двајца албански државјани, нелегално престојувале во Македонија


Вчера при вршење на контрола на патниот сообраќај на регионален пат с.Желино кон с.Палатица запрено било моторно возило со тетовски регистарски ознаки, ...
| | веќе видена | слични
3 копии
4 копии

Битолчанец на возраст од 33-години кој се наоѓал на листата со мерка „А“ (Апси) по наредба на Основен суд Битола, во попладневните часови на 27 јуни бил ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На 27.06.2019 година во 13.00 часот на Граничен премин Меѓународен аеродром-Скопје при проверка било констатирано дека Б.С. (33) од Битола се наоѓа на листата ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Расте бројот заразени од Ковид – 19 во Дебар, состојба која општинскиот Оперативен штаб ја оценува како загрижувачка.Во изминатото деноноќие регистрирани се ...
сите 566 | | | веќе видена

Остануваат уште шест дена политичките партии и коалициите кои ќе учествуваат на предвремените парламентарни избори на 15 јули да ги претстават своите изборни ...
сите 554 | | | веќе видена

Корупцијата не познава граници, но истите се користат за прикривање на нелегално стекнатата корист. Поради тоа, неопходна е ефикасна меѓународна соработка за ...
сите 65 | | | веќе видена

Зоран Заев, лидерот на СДСМ, неговата сопруга Зорица, неговиот брат Вице и неговиот татко Трајче, се предложени за сведоци на судењето за случајот „Меѓународен ...
сите 259 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи, Никола Димитров, одржа средба со новата вонредна и ополномоштена амбасадорка на Германија, Анке Гизеле Холштајн, која во оваа ...
сите 219 | | | веќе видена

Невозможно е да се води конструктивна дебата со човек што не ја зборува вистината – напиша на Фејсбук лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски по вчерашниот ...
сите 55 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Приведени двајца албански државјани, нелегално престојувале во Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: