Да ви се заврти во главата: Пресметано колку ќе чини кралската свадба на Меган и Хари

Веќе се напоменуваат цифри кога станува збор за кралската свадба на Меган Маркл и принцот Хари. Таа е закажана за 19. мај во црквата Сент Џорџ во дворецот Виндзор во Лондон. Веќе се напоменуваат цифри кога станува збор за кралската свадба на Меган Маркл и принцот Хари. Таа е закажана за 19. мај во црквата Сент Џорџ во дворецот Виндзор во Лондон.И додека јавноста сака да дознае што е можно повеќе детали врзани за нивната свадба и дали Меган ќе ја надмине Кејт, некои ги интересира и колку ќе чини целото тоа случување.На венчавката на Кејт и Вилијам, на улиците имаше 5000 полицајци, па минимално исто толку се очекува и за оваа свадба, а можеби и повеќе поради страв од тероризам.На свадбата ќе присуствуваат околу 6000 гости, но на самата прослава ќе бидат 300 одбрани, бидејќи младоженците сакаат интимна свадба.Сето тоа ќе чини околу 500 илјади фунти, а Меган сама ќе го плати својот невестински фустан, како што тоа го направи Кејт во 2011 година.
| | веќе видена | слични

Обожавателите на британското кралско семејство буквално знаат сè за членовите на семејството. Меѓутоа, постои една личност за која најмалку се зборува и за која сите се прашуваат дали принцот Хари ќе ја покани на неговата свадба со Меган Маркл која ќе се одржи во мај. Лаура (40) е ќерка на Камила Боулс Паркер, сопругата на принцот Чарлс, односно таа е ќерка на Камила од нејзиниот претходен брак со Ендру Боулс Паркер. Кога мајката се омажила за принцот Чарлс, Лаура им станала полусестра на принцовите Хари и Вилијам. За Лаура не се знае многу, бидејќи на волшебен начин успеала да го сочува приватниот живот од папараците и медиумите. Полусестрата на принцовите се омажила за книговодителот Хари Лопез во 2006 година во Вилтшир, а на церемонијата присуствувале 500 гости, меѓу кои Вилијам и Кејт. Во 2008 година таа ја родила ќерката Елиза, а во 2009 близнаците Луиза и Гас. "Пред околку една година не можев да излегувам од дома. Беше страшно. Навистина непријатно време кое не би им го посакала ниту на најлошиот ...
| | веќе видена | слични

 И додека на свадбената церемонија со принцот Хари во мај очекуваме елеганција и драматичен изглед, на нејзината прва свадба во 2011 години Меган била лежерна невеста. Меган Маркл доби неверојатен свршенички прстен од принцот Хари и нивната свадба е еден од најочекуваните настани на годината. Но, сигурно веќе знаете дека Меган има еден брак зад себе со продуцентот Тревор Енгелсон. Нејзиниот прв свршенички прстен бил со дијаманти и платина. Еве како изгледал: Меган Маркл по седум години врска со Тревор стапила во брак со него во 2011 година на плажа на Јамајка. Свадбената церемонија траела 4 дена и била исполнета со луда забава и игри со алкохол на плажа. Имало коктели, скара на отворено и танцување во бикини. Парот се развел во 2013 година и како причина навел „непомирливи разлики“. Како изгледала нивната свадбена забава:
| | веќе видена | слични

Споредбите меѓу покојната принцеза Дијана, мајката на принцот Чарлс, и Кејт Мидлтон, војвотката од Кембриџ, почнаа да се прават уште од првата заедничка фотосесија на двојката во ноември, 2010 година по повод нивната свршувачка. Кејт го доби свршеничкиот прстен на Дијана, а со него се чини и беспрекорниот моден вкус на Принцезата на народот. Дијана имаше само 19 години кога се сврши со престолонаследникот на Британија, принцот Чарлс, во 1981 година и многумина тогаш сметаа дека е малку старомодна. Меѓутоа, откако стана дел од кралското семејство, Дијана го најде својот стил и денес се смета за една од највпечатливите модни икони. Мидлтон е повеќе склона кон независни модни избори и повеќе сака удобност наспроти модерно, но секогаш изгледа беспрекорно и одушевува со модниот избор за посебни прилики, особено кога нема да избере познат дизајнер. Модните експерти сепак забележаа дека иако навидум немаат сличен стил, Дијана и Кејт имаат моменти на „модни близначки“. Намерно или не, Кејт на некој начин ѝ оддава ...
| | веќе видена | слични

Славниот британски композитор, пејач и пијанист, Елтон Џон, одложи два концерта во Лас Вегас поради претстојната свадба на принцот Хари и американската актерка и манекенка Меган Маркл, пишува весникот „Дејли експрес“. Венчавката ќе се одржи на 19 мај во капелата „Св. Ѓорѓи“ во замокот Виндзор. Музичарот, кој присуствуваше во 2011 година и на венчавката на принцот Вилијам и Кејт, требаше да пее во палатата „Цезар“ на 18 и 19 мај. Сега двата концерта се одложуваат. Елтон Џон беше добар пријател на принцезата Дијана, мајката на принцовите Хари и Вилијам, ги познава од деца и многу би сакал да присуствува како гостин или изведувач на прославите. „Тоа ќе биде прекрасно, толку го сакам тоа“, изјави пејачот одговарајќи на прашање на весникот дали би сакал да пее на свадбата на принцот Хари. Претходно, се појавија извештаи дека Елтон Џон може да се откаже од својата кариера. На 25 март ќе наполни 71 година. За својата половина век кариера тој има издадено 30 студиски албуми продавајќи над 300 милиони примероци.
| | веќе видена | слични

Кејт Мидлтон се појави во Есекс, каде присуствуваше на отварањето на новиот центар за зависности. Но, војводката која е во седмиот месец од бременоста со третото дете имаше мал проблем со потпетиците. Одејќи, едната потпетица и се заглави во решетките на улицата.Кејт како и секогаш одлично се снајде во оваа ситуција и буквално помина како ништо да не се случило.Ова не е прв пат војводката да има потешкотии со потпетиците. Истото и се случи во 2013-та година.
| | веќе видена | слични

Веќе извесно време кралските свадбени подготовки и целата фама за Меган Маркл и принцот Хари се тема број еден во сите светски медиуми. Но, британските медиуми имаат предност. Тие велат дека знаат колку ќе чини. Порталот „Бриџс“, земајќи ги предвид услугите, музиката, безбедноста, декорацијата и сите други елементи, проценува дека кралското семејство ќе потроши половина милион фунти за целата церемонија. Свадбата е закажана за 19 мај и ќе се одржи во црквата „Св. Ѓорѓи“ во Виндзорската палата во Лондон. На официјалната церемонија се очекува дека ќе има околу 600 гости, а на церемонијата ќе има помалку од 300 луѓе. Иако сè уште се шпекулира со името на дизајнерката на венчаницата, познато е дека Меган ќе си го плати својот формален фустан исто како што тоа го направи и Кејт Мидлтон.
| | веќе видена | слични

Започна снимањето на игран филм кој ќе ја раскажува љубовна приказна на Меган Маркл и Принцот Хари, како и од Lifetime кој ќе го продуцираат, веќе ги избраа актерите кои ќе ги играат главните улоги и ќе станат принц и неговата свршеница. Ова се актерите Париз Фиц-Хенли и Мареј Фрејзер. Директорот на филмот дефинитивно ги избрал вистинските луѓе за улогите, а сличноста меѓу Париз и Меган е навистина очигледна. Филмот ќе го носи името „Хари и Меган: Кралска љубовна приказна“ и ќе раскажува за односите на љубовниците од нивното запознавање до нивното свршување во ноември минатата година. Psyched we can finally share! So happy to be doing this project w/ #MurrayFraser
| | веќе видена | слични
2 копии

Иако некои од нејзините фустани и другите модни комбинации чинат нешто повеќе од просечните цени, факт е дека ги носи повеќе пати ја оправдува нивната цена. Британците тоа го пресметале водејќи се со логиката дека е подобро да се купи капут од 500 фунти и да се облече сто пати, што би се броело како 5 фунти по носење, отколку да купи јакна од 30 фунти и да ја облече два пати и да ја фрли во ѓубре. Кејт посебно се истакна носејќи облека за бремени жени која ја облекуваше  во текот на претходните две бремености, а британските медиуми пресметале дека тие чинеле 16.25 фунти по носење. Сепак, како што се чини Британците со овие анализи по малку се тешат. Примерите кои ги навеле се вистинити, тука нема дилема, но пробајте да напишете на гугл пребарувачот за фотографии „Kate Middleton”, па ќе видите колку е неверојатно тешко да ја забележите војвотката во иста модна комбинација на две различни појавувања пред камерите.
| | веќе видена | слични

Љубовната приказна на принцот Хари и Меган Маркл е инспирација за романтичен филм. „Harry & Meghan: The Royal Love Story“ ќе ја следи врската на британскиот принц со поранешната актерка, од моментот кога се запознале преку заедничка пријателка, до нивната свршувачка. Актерката Париса Фиц-Хенли ќе влезе во улогата на Меган, додека Хари ќе биде глумен од Мареј Фрејзер. Меган и Хари се запознаа во јуни 2016 година, а се верија во ноември минатата година. „Се заљубив во Меган неверојатно брзо. Сите ѕвезди беа подредени, сè беше совршено. Оваа прекрасна жена едноставно се сопна и падна во мојот живот, а јас паднав во нејзиниот“ – изјави Хари. Се очекува американската телевизија „Lifetime“ за првпат да го прикаже филмот напролет, по свадбата на кралскиот пар која е закажана за 19 мај. „Lifetime“ сними и филм за љубовната сторија на принцот Вилијам и војвотката Кетрин.
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Од Синдикатот на културата велат дека го чекаат владиното образложение за нејзиното разрешување. Одлуката според нив е изненадувачка, како и тоа дека таа доаѓа ...
сите 89 | | | веќе видена

Турските научници предупредуваат за опасноста од нови силни земјотреси што го загрозуваат Истанбул и реонот на Мраморно море, пишува денеска турскиот весник ...
сите 156 | | | веќе видена

Оперските пејачи Благој Нацоски, Весна Ѓиноска-Илкова, Ирена Кафкалевска и Наде Талевска-Спасовска синоќа на концертот на Охридско лето во црквата „Св. Софија“ ...
сите 78 | | | веќе видена

Градоначалникот на Општина Охрид, Константин Георгиевски е уверен дека до следната сесија во февруари Охридскиот регион ќе ја надмине опасноста да биде ставен ...
сите 101 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Да ви се заврти во главата: Пресметано колку ќе чини кралската свадба на Меган и Хари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: