Словенија го ограничува количеството трансмасни киселини во прехранбените производи

5 копии

Кондиторските и пекарските производи коишто се продаваат на словенечкиот пазар во иднина не смеат да содржат повеќе од два отсто трансмасни киселини од ...
| | веќе видена | слични

Освен што се превкусни, веројатно веќе знаете дека ф’стаците се и многу здрави. Тие го подобруваат кардиоваскуларното здравје и метаболизмот, го намалуваат ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ако сакате да останете здрави, имајте на ум дека ѓумбирот е состојка на која мора да обрнете внимание. Богат е со калиум и манган, и одговорен е за правилна ...
| | веќе видена | слични

Болките во коските и зглобовите можат да бидат неподносливи, а со овој проблем денес се соочуваат голем број на луѓе. Поради многу фактори, нашите коски ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Францускиот претседател Емануел Макрон преку видео порака им се обрати на македонските граѓани во пресрет на референдумот. Во неа тој вели дека договорот со ...
сите 68 | | | веќе видена

Една недела пред референдумот, директорот на УБК Горан Николовски во отвореното Студио 1 вели дека не постои директна закана врз безбедноста на Р. Македонија.- ...
сите 108 | | | веќе видена

„Отсекогаш сум се залагал за решение кое нема да задира во идендитетот , националните интереси и уставни промени. Прашањето за името и индентитетот е постаро и ...
сите 77 | | | веќе видена

„Со цензурирани медиуми кои исто како и Премиерот не смеат да го пишат името Македонија не се стигнува во Европа. Погазена е слободата на медиумите и ...
сите 161 | | | веќе видена

Од вчера стапи во сила договорот за взаемно признавање на возачките дозволи меѓу Македонија и Германија. Договорот го потпишаа Министерот за внатрешни работи ...
сите 79 | | | веќе видена

Научниците анализирале низа смртни случаи како рак, срцеви болести, белодробни заболувања и дијабетес во 180 земји со цел да ја пресметаат веројатноста ...
сите 8 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Словенија го ограничува количеството трансмасни киселини во прехранбените производи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: