Заврши реконструкцијата на улицата Александар Урдаревски

3 копии

Деновиве заврши реконструкцијата на коловозот на дел од улицата „Александар Урдаревски“ во Општина Бутел. Оваа сообраќајница се реконструираше од крстосницата ...
| | веќе видена | слични
20 копии
10 копии
5 копии
2 копии

Автобусите од јавниот превоз денеска ќе возат со изменет возен. – За Духовден во петок, сабота и недела, ЈСП Скопје ќе го зголеми бројот на поаѓања кон ...
| | веќе видена | слични

Останато

Исчистени и дезинфицирани се станот и влезот во станбената зграда во која завчеравечер се одвиваше вистинска драма. Сцените со евакуирање станари од влезот ...
сите 166 | | | веќе видена

Делегација предводена од премиерот Зоран Заев синоќа беше во официјална посета на Белата куќа каде имаше средба со американскиот потпретседател Мајк Пенс. ...
сите 102 | | | веќе видена

Секторот за внатрешни работи Битола поднесе кривична пријава против Ф.С.(28) од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „измама“. ...
сите 69 | | | веќе видена

На 30 септември имаме историска одлука исправена пред нас. Со својата совест, со својата мудрост, мислејќи на Заветот од првиот референдум и мислејќи на идните ...
сите 18 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заврши реконструкцијата на улицата Александар Урдаревски

Од:
До кого (е-маил):
Порака: