Дали на првата дама и доликува вакво селфи ?!

Меланија Трамп, актуелна е со празничното селфи,објавено на нејзиниот официјален Инстаграм профил. Фотографијата е лајкувана повеќе од 200.000 пати, а коментарите се најразлични - од тоа колку е секси, до тоа дека ваква фотографија не прилега на една прва дама.Сепак, она во што сите се согласуваат е дека стилот на Меланија Трамп е навистина беспрекорен.
| | веќе видена | слични

Првата дама на Америка, Меланија Трамп ја дочека новата година во гламурозна комбинација за која пишуваат сите модни списанија. Заедно со своето семејство, Меланија Трамп новогодишните празници ги поминала на Флорида. За елегентниот ручек, убавата Словенка избрала светла креација од турскиот дизајнер Ердем. A post shared by Sunil Hatwal (@sun_hwr) on Jan 1, 2018 at 11:42pm PST Цветниот фустан ја направи да биде уште поубава, а целокупниот изглед го зачини со високи салонки и јака шминка. A post shared by Kelly Yulia Breskho @ (@kellybreskho) on Jan 3, 2018 at 1:40pm PST Само еден ден покасно, Меланија со своето семејство се врати во Вашингтон, а гламурозната комбинација ја замени со удобен и женствен стил. Таа во Белата куќа се појави во бордо кожни пантолони и ролка во иста боја, а на себе носеше и необичен капут.
| | веќе видена | слични

Ќерката на Доналд Трамп, според голем број на медиуми и аналитичари, е меѓу највлијателните жени во светот. Сите се воодушевуваат на нејзината убавина, а таа секогаш е дотерана по најнова мода. Сепак, нејзиниот стил никогаш не биле провокативни парчиња гардерова, па затоа фустанот кој го облече за нова година, ги шокираше сите. Прекрасен, долг фустан со огромен шлиц одлично прилега на згодната Иванка.
| | веќе видена | слични
2 копии

Сопругата на американскиот претседател Доналд Трамп, ја одбележа 2017 година како модна икона, со нејзиниот стил. Меланија на новогодишната ноќ, се претстави во розова тоалета од модната куќа „Ердем“, со вртоглава цена од 5.500 долари. Фустанот е изработен од сјајна ткаенина со цветни елементи, а одлично искомбинирана со нежно розови чевли. Доналд Трамп и Барон биле облечени во елегантни црни костуми со пеперушки. Дочекот на Новата година, се одржа во приватната резиденција во Палм Бич, Флорида. Колку и скап да е фустанот на Меланија, овој пат не доби одобрување за нејзиниот изглед. На социјалните мрежи се појавија смешни колажи и шеги за облеката на дамата. Некои го споредија дури и со завеса за бањање.
| | веќе видена | слични

Иванка Трамп, попозната како „прва ќерка“ на Америка и дама со совршен стил, нè навикна да брилијантните комбинации на облекување и само погодоци кога станува збор за модата. Нејзиниот стил е сведен, елегантен и софистициран, а поради нејзината позиција, Иванка строго се грижи облеката што ја носи да биде модерна, но сепак примерна и „на место“. Веројатно затоа нејзиниот избор за новогодишната ноќ на сите им западна за око!За „најлудата“ ноќ, Иванка облече долг син фустан со два длабоки отвори напред. Како тоа да не беше доволно, фустанот е пресечен околу половината и открива поголем дел од струкот на ќерката на американскиот претседател.
| | веќе видена | слични
2 копии

Доналд Трамп заедно со своето семејство приреди новогодишна забава во „Mar a Lago“, нивната приватна резиденција на Флорида. За таа пригода првата дама на Сад, Меланија Трамп одлучи да облече блескаво бледо розово фустанче со везени цветови и потпис на Ердем, кое чини „само“ 3075 евра. Иако целото медиумско внимание годинава беше насочено кон нејзиниот сопруг, се чини дека крајот на старата и почетокот на Новата година го одбележа токму таа, но во лошо светло. Twitter веднаш ја искритикува поради модниот избор, како поради цената, така и поради самиот фустан. Изгледот на Меланија повеќе потсетуваше на 80-тите години кога токму овие фустани со шљокици од глава до пети беа во мода. На Новогодишната гала присутна беше и ќерката на Доналд Трамп од неговиот прв брак, Иванка Трамп која со своето семејство самоуверено позираше пред блицевите на многубројните камери.
| | веќе видена | слични
2 копии

Сопругата на американскиот претседател Доналд Трамп, Меланија , ја одбележа 2017 година со впечатливиот моден стил, препознатлив и гламурозен. Во модна смисла, таа остана доследна на себе и за новогодишната ноќ. На новогодишниот собир во приватната резиденција во Палм Бич, Флорида, претседателскиот пар бил со својот син Барон, во многу елегантно издание. Првата дама блескала во розова тоалета од модната куќа „Ердем“, која чини 5.500 долари. Фустанот бил изработен од сјајна ткаенина со цветни елементи, а носела нежно розови чевли.
| | веќе видена | слични

Додека дел од американските медиуми посветуваат целосно внимание за уништување на јавната слика на претседателот Трамп, други се понежни кон неговата сопруга Меланија и најстарата ќерка Иванка кои ретко трпат политички критики, но затоа пак ги добиваат сите пофалби за стилот, елеганцијата и престижот кој доаѓа со нивните функции. Претседателот Трамп заедно со неговото потесно семејство новата година ја прослави во приватен клуб во Палм бич кој е дел од нивниот имот на Флорида со познатиот ресорт Мар а лаго, заедно со сопругата Меланија, нивниот син Бајрон, како и со ќерката Иванка и нејзиниот сопруг Џеред Кушнер кој е советник во Белата куќа. За изгледот на првата дама и првата ќерка на САД се погрижиле скапи дизајнери како ERDEM и David Koma.
| | веќе видена | слични

...Луксузно, секако. Семејството Трамп одлучи празниците да ги помине во резиденцијата „Мар-а-Лаго“ на Флорида, каде и ја дочекаа новата 2018 година, приредувајќи гламурозна забава. Доналд, Барон и Меланија ја поминаа новогодишната ноќ во друштво на останатите деца на Трамп со нивните семејства, со исклучок на ќерката на Трамп Тифани, која ја доби од вториот брак. За оваа пригода Меланија се одлучи за розов миди фустан со светки и цветни апликации од британскиот бренд „Ердем“, кој е дел од есенската колекција за 2017 година. Креацијата чини околу 4.500 евра. Според податоците на службената страна на брендот, фустанот е веќе распродаден, откако претходно беше намален за речиси 60 проценти. Свечената креација Меланија ја искомбинира со класични салонки во розова нијанса. Иванка Трамп пак се одлучи за провокативна креација од дизајнрот Дејвид Кома. Ерик и Лара Трамп исто така беа на новогодишна ноќ, а Лара се појави во едноставен црн комбинезон кој одлично ѝ прилега на фигурата. Инаку, во медиумите повторно се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Првата дама на САД, Меланија Трамп, за Божиќ го објавила своето прво селфи. Иако под фотографијата добила голем број позитивни коментари, Меланија се нашла на мета на критики поради божиќното селфи кое го објавила на својот профил на Твитер. Меланија Трамп фотографијата со божиќни мотиви ја објавила од Мар-а-Лаго, резиденцијата која нејзиното семејство ја поседува на Флорида, а во која ги минуваат празниците. Покрај пораката "Среќен Божиќ", 47-годишната Меланија направила и популарен "Duck face" и заводливо позирала, но коментарите кои ги добила сигурно не ги очекувала, пренесуваат американските медиуми. #MerryChristmas
| | веќе видена | слични

Останато

Уште едно чудо го обележало настанот со Нотр Дам, катедралата која настрадала во катастрофалниот пожар.Пчелите, околу 180.000, кои живееле во кошници на кровот ...
сите 804 | | | веќе видена

Општина Струга е држава во мало. Има долга традиција на различни вери и етнички заедници, но соживотот секогаш бил по мерка. Вака ја замислувам и нашата земја, ...
сите 314 | | | веќе видена

Кандидатот за претседател на Вмро-Дпмне и Коалицијата, Гордана Силјановска Давкова гостуваше во емисијата Еден на Еден и ги покажа своите танцувачки ...
сите 107 | | | веќе видена

Политички за НАТО изигравме одлично, но не испорачуваме резултати за позитивна препорака за старт на преговорите со ЕУ.НАТО е геополитика, ЕУ е техника, ...
сите 108 | | | веќе видена

Француската полиција за време на денешните протести на „жолтите елеци“ користеше сина течност од водените топови, најверојатно за да ги обележи демонстрантите, ...
сите 75 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Дали на првата дама и доликува вакво селфи ?!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: